Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Krzysztof Ignaczak wciąż ma szansę na wyjazd na MŚ

Krzysztof Ignaczak wciąż ma szansę na wyjazd na MŚ

fot. archiwum

- Mam już wyselekcjonowaną grupę zawodników, którzy będą walczyli o wyjazd na mistrzostwa świata do Włoch. Jedynym siatkarzem, który może dołączyć do reprezentacji jest Krzysztof Ignaczak - twierdzi Daniel Castellani. Co na to zawodnik Asseco Resovii?

Na razie nie dostałem zaproszenia na zgrupowanie reprezentacji – mówi „Igła", który odpoczywa na wakacjach w Turcji. Krzysztof Ignaczak nie został zgłoszony do tegorocznej Ligi Światowej, bo w czerwcu musiał poddać się zabiegowi artroskopii kolana. – To nie była żadna poważna operacja, wycięto mi jedynie łąkotkę i po trzech dniach normalnie mogłem już chodzić. Teraz czuję się bardzo dobrze, nie odczuwam bólu, który dokuczał mi podczas sezonu ligowego. Jestem gotowy do wznowienia treningów – mówi 32-letni libero.

Czy pojawi się na zgrupowaniu kadry zaplanowanym na 21 lipca w Spale? – Jeśli trener uzna, że jestem potrzebny, z radością przyjadę. Wcześniej chciałbym jednak z Danielem porozmawiać, bo do tej pory kontaktowaliśmy się tylko raz, przed moim zabiegiem. Usłyszałem, że brak powołania na Ligę Światową nie oznacza wykreślania mnie z listy kandydatów do wyjazdu na mundial. Ciekawe, czy to jest aktualne i jak selekcjoner wyobraża sobie moją rolę w zespole narodowym? – mówi Ignaczak.

Na forach internetowych kibice zawzięcie dyskutują, na którego libero powinien postawić Daniel Castellani. Zwolenników występów na mistrzostwach świata ma zarówno Piotr Gacek, który grał w tegorocznej Lidze Światowej, jak i młody Paweł Zatorski, który wystąpił w zaledwie jednym meczu z Kubą. Teraz do rozważań dojdzie jeszcze Krzysztof Ignaczak, który z pewnością znajdzie również swoich zwolenników. Do Włoch wyjedzie jednak tylko dwóch z tej trójki.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved