Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jedni żałują, że mają urlop, innych czeka rehabilitacja

Jedni żałują, że mają urlop, innych czeka rehabilitacja

fot. archiwum

Polscy siatkarze mają prawo narzekać na zmęczenie ale tego nie robią, wręcz przeciwnie. Bartosz Kurek nie jest zadowolony, że zamiast grać w Final Six Ligi Światowej ma odpoczywać. - Ja mogę grać co tydzień, bo sił na pewno by starczyło - mówi.

Po ostatnich meczach w katowickim „Spodku" z Niemcami trudno było oprzeć się wrażeniu, że dla wszystkich nadszedł najwyższy czas na urlop. Wśród trzech najważniejszych celów, które stawiał przed swoją drużyną trener Daniel Castellani, znalazło się rozwiązywanie problemów zdrowotnych poszczególnych zawodników. Zamiast wczasów do gabinetu lekarskiego z pewnością będzie zaglądał Michał Winiarski, którego czeka rehabilitacja stawu kolanowego. – Jesteśmy umówieni na czwartek, wtedy Michał przejdzie badania i zaplanujemy rekonwalescencję. Na dziś jest jedynym zawodnikiem, który potrzebuje pomocy lekarskiej. Mariusz Wlazły wprawdzie niedawno narzekał na ból w łokciu, ale teraz jest już wszystko w porządku. Myślę, że jego kłopoty z optymalną formą biorą się przede wszystkim z braku ogrania, bo od strony zdrowotnej wszystko jest w porządku – komentuje lekarz polskiej kadry, dr Jan Sokal.

Sami zawodnicy także nie mają wątpliwości, że jedyną dolegliwością, na którą mogą narzekać, jest… głód gry. – To ewidentnie nasza porażka, że nie jedziemy na finały Ligi Światowej. Wielka szkoda, że tak się stało. Ja mogę grać co tydzień, bo sił na pewno by starczyło. Myślę, że Mariusz Wlazły też mógłby grać co siedem dni, tylko po prostu ma więcej pecha niż inni – mówi Bartosz Kurek.

Urlopy kadrowiczów potrwają do 21 lipca, kiedy rozpocznie się zgrupowanie w Spale. Zapał do gry młodego przyjmującego PGE Skry Bełchatów zostanie zaspokojony już 18 sierpnia. Polacy zagrają wtedy mecz kontrolny z reprezentacją Brazylii. Meczów biało-czerwonych z siatkarzami z Ameryki Południowej będzie sporo, bo z „Canarinhos" powalczymy także podczas Memoriału Huberta Wagnera w Bydgoszczy (20-22.08) oraz na zgrupowaniu w Brazylii, które zaplanowane jest pod sam koniec sierpnia.Cały tekst Andrzeja Mitka dostępny w Sporcie.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved