Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Andrzej Piotrowski: Zdobyli tytuł zupełnie zasłużenie

Andrzej Piotrowski: Zdobyli tytuł zupełnie zasłużenie

fot. archiwum

W zeszłym roku sięgnęli po tytuł mistrzów Europy do lat 18, teraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor udowodnili, że to nie był przypadek. Dwa dni temu na rozgrywanych we Włoszech mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej do lat 20 znów byli najlepsi.

Para Kantor/Łosiak potwierdziła klasę i mimo wyższej kategorii wiekowej zdobyła tytuł zupełnie zasłużenie. Duet ten praktycznie zdeklasował rywali, w ścisłej drodze do finału nie tracąc nawet seta – chwali swoich podopiecznych trener Andrzej Piotrowski.

Sam mecz finałowy przeciwko braciom Kaszas dostarczył dużo emocji, ale w decydujących momentach chłopcy grali pewnie i spokojnie. Podkreślić trzeba fakt, iż Łosiak/Kantor pokonali na tym turnieju zarówno mistrzów jak i wice-mistrzów świata do lat 19 z zeszłego roku (Ukraińców i Rosjan). Z jednym i drugim rywalem wygrali po 2:0, ze zdecydowaną przewagą w setach. Chłopaki mieli tylko jeden słaby mecz grupowy – przeciwko Czechom, ale tak naprawdę nie miał on już wpływu na awans do czołowej 16-tki – podkreślił trener Łosiaka/Kantora.

Warto przypomnieć, że na tych samych mistrzostwach (w turnieju męskim) dziewiątą lokatę zajęli Bartosz Lewicki i Maciej Biernat, co trochę rozczarowało zarówno samych zawodników, jak i trenera.Dziewiąte miejsce pary Biernat/Lewicki to minimum, które zakładaliśmy, ale odczuwamy niedosyt, bo niewiele brakowało, a chłopcy znaleźliby się nawet w pierwszej czwórce turnieju. Bartek i Maciek toczyli zacięte boje z drugą (Duńczycy) i czwartą (Rosjanie) ekipą tych mistrzostw, a najlepsze spotkanie rozegrali z Włochami, wygrywając na przewagi w tie-breaku oraz pokazując charakter i mądrą grę. Słabsze spotkanie ze Szwedami o wejście do ścisłej szóstki będą długo pamiętać, ponieważ odcięło im ono drogę do półfinału i utrudniło ścieżkę do walki o czołowe lokaty – ocenił występ swoich zawodników Andrzej Piotrowski.

źródło: inf. prasowa, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved