Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jekaterina Gamowa: Będziemy chciały osiągnąć jak najwięcej

Jekaterina Gamowa: Będziemy chciały osiągnąć jak najwięcej

fot. archiwum

- Faworytów będzie trzech - Brazylia, Włochy i prawdopodobnie Chiny. Na własnym terenie pozytywnie może zaskoczyć również Japonia, nie wiadomo, jak zagra Holandia - mówi o zbliżających się MŚ reprezentantka Rosji, Jekaterina Gamowa.

Jekaterina Gamowa była jedna z najlepszych zawodniczek reprezentacji Rosji w zakończonym w niedzielę Pucharze Jelcyna, w którym siatkarki „Sbornej" pokonały w finale 3:0 Chiny. W przerwie międzysezonowej Gamowa przeniosła się z tureckiego Fenerbahce Stambuł do Dynama Kazań. – To bardzo dobry wybór, tu jest Rosja. Tu jest wszystko, co znam – twierdzi reprezentantka kraju, której nie przeszkadza fakt, że nie zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. – To nie jest problem. Nie pierwszy raz tak się zdarzy w mojej karierze – twierdzi Gamowa.

Gamowa nie ukrywa, że celem kazańskiego Dynama będzie walka o mistrzostwo kraju. – Chcemy grać w Lidze Mistrzyń. To naturalny cel biorąc pod uwagę skład, jaki zebrał się w Kazaniu.

Jekaterina Gamowa będzie podstawową zawodniczką na zbliżających się mistrzostwach świata w Japonii. Nie uważa jednak, by Rosja była głównym faworytem do złotego medalu. – Faworytów będzie trzech – Brazylia, Włochy i prawdopodobnie Chiny. Na własnym terenie pozytywnie może zaskoczyć również Japonia, nie wiadomo, jak zagra Holandia. My będziemy chciały osiągnąć jak najlepszy wynik i nikt nie powinien oczekiwać niczego innego od reprezentacji Rosji – uważa Gamowa. W reprezentacji Rosji błyszczy ostatnio 20-letnia Jewgenia Starcewa.Seszenina debiutował mając 19 lat, i co z tego? Myślę, że jest w stanie wytrzymać presję, zarówno my jak i trener w to wierzymy.



Seszenina na najbliższych mistrzostwach świata jednak nie zagra, zabraknie też innej bliskiej przyjaciółki Jekateriny Gamowej – Natalii Safronowej.Natasza wróciła już z Niemiec do Moskwy. Może chodzić przy pomocy męża, rozmawia już samodzielnie przez telefon – opowiada o zdrowiu siatkarki Dynama Moskwa Gamowa. – Rehabilitacja musi być kontynuowana, a na to potrzeba pieniędzy. Osobiście jestem przekonana, że Safronowa wróci do normalnego życia. Potrzebuje jednak pomocy, nas wszystkich – kończy Gamowa.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved