Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Politechnika Warszawska ma nowego atakującego

AZS Politechnika Warszawska ma nowego atakującego

fot. archiwum

AZS Politechnika Warszawska ma nowego atakującego. Jest nim dwudziestosiedmioletni reprezentant Ukrainy Oleksandr Statsenko, grający ostatnio w zespole Lokomotivu Charków. Siatkarz z klubem ze stolicy podpisał roczny kontrakt.

Statsenko jest czwartym Ukraińcem w historii warszawskiego klubu. – Mamy szczęście do Ukraińców – mówi Adrian Komorowski, rzecznik prasowy "Inżynierów". – Trzech poprzednich spełniło nasze oczekiwania i doskonale wywiązało się z powierzonych obowiązków – dodaje.

Pierwszym Ukraińcem w Politechnice był rozgrywający Viktor Polozhevets. Drugim – przyjmujący Serhiy Kapelus, a trzecim – środkowy Iurij Gladyr.Przyszedł czas na atakującego – uśmiecha się Komorowski. – Wierzymy, że Oleksandr Statsenko spełni nasze oczekiwania i będzie filarem drużyny – wyraża nadzieję.

Ukraińskiego atakującego przedstawiciele AZS Politechniki Warszawskiej obserwowali od kilku miesięcy. Decyzja o jego zakontraktowaniu zapadła po turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy, który w połowie maja bieżącego roku rozegrany został w Popradze. Tam na żywo grę Statsenki oglądał ówczesny drugi trener Akademików – Robert Strzałkowski.Statsenko zrobił bardzo dobre wrażenie. Ciągnął grę swojego zespołu, a w niektórych meczach zdobywał po trzydzieści punktów – komplementuje gracza Strzałkowski. – Podobnie jak Kapelus i Gladyr Statsenko jest zawodnikiem wszechstronnym i kompletnym. Jego największymi atutami są zagrywka oraz – co oczywiste – atak. Dysponuje on naprawdę silnym uderzeniem – kończy Strzałkowski.źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved