Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Zbigniew Krzyżanowski: Na wyróżnienie zasłużył cały zespół

Zbigniew Krzyżanowski: Na wyróżnienie zasłużył cały zespół

fot. archiwum

Trzy mecze, trzy zwycięstwa i awans do finałowego turnieju ME juniorek - taki jest bilans Polek w turnieju barażowym w Tampere. Trener Zbigniew Krzyżanowski i jego zespół podkreślają, że wracają do kraju "szczęśliwi i mocno usatysfakcjonowani".

Wracamy usatysfakcjonowani zarówno rezultatem sportowym jak i coraz lepszą grą naszego zespołu. Dzisiejsze spotkanie z Holandią zaczęliśmy nie najlepiej jednak już druga część pierwszego seta, kiedy potrafiliśmy zmniejszyć wyraźną przewagę Holenderek, pokazała, że są duże szanse na wygranie całego spotkania. W kolejnych setach na wyróżnienie zasłużył cały zespół, jednak kluczową rolę w ostatecznym zwycięstwie odegrała kapitan zespołu Ewelina Polak, która nie tylko wspaniale mobilizowała zawodniczki do jak najskuteczniejszej gry ale jako rozgrywająca potrafiła wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i rozgrywać piłki tak, że przeciwniczki nie mogły poradzić sobie z naszymi atakami – powiedział trener Zbigniew Krzyżanowski.

Mimo często kilkupunktowej przewagi, Polek reprezentantki Holandii w kilku momentach doprowadzały do remisów ale było to wszystko na co im biało-czerwone pozwalały. – Tak szybko jak traciliśmy punkty nasze zawodniczki potrafiły odzyskiwać bezpieczną przewagę. W dzisiejszym spotkaniu byliśmy zespołem w pełnym tego słowa znaczeniu – zakończył bardzo szczęśliwy trener Polski.

Ja osobiście jako kapitan ale mówię to również w imieniu wszystkich koleżanek z zespołu wyjeżdżamy z Tampere bardzo szczęśliwe z tego, że cel nas wszystkich jakim był awans do finału mistrzostw Europy został zrealizowany – powiedziała Ewelina Polak.Satysfakcja polskich siatkarek była tym większa, że cel zostało osiągnięty po wygraniu wszystkich spotkań turnieju. – Dzisiejsze spotkanie z Holandią było dla nas bardzo ważne, ponieważ walczyliśmy o honorowe zakończenie turniejowych pojedynków. Bardzo nam zależało na pokazaniu, że sportowa postawa jest nam nieobca i nie dopuszczamy do siebie myśli o podziale meczy na mniej i bardziej ważne. Dziękuję wszystkim koleżankom za wspólną sportową walkę a sztabowi szkoleniowemu za cierpliwość w tworzeniu takiej reprezentacji, która na mistrzostwach Europy nie chce występować w roli kopciuszka – zakończyła kapitan naszej reprezentacji.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved