Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Puchar Jelcyna dla Rosjanek

Puchar Jelcyna dla Rosjanek

Rosjanki w finale rozgrywanego w Jekaterinburgu Pucharu Jelcyna pewnie pokonały Chinki 3:0 i podobnie jak przed rokiem wygrały cały turniej. W meczu o trzecie miejsce triumfowały Holenderki, które zwyciężyły Włoszki bez straty seta.

W finale turnieju o Puchar Jelcyna zmierzyły się gospodynie z Chinkami. Przed pojedynkiem wydawało się iż będzie to bardzo wyrównane spotkanie mogące zakończyć się nawet w pięciu setach. Jednak tak się nie stało. Emocjonująca była tylko premierowa odsłona. Na jej początku walka trwała cios za cios. Następnie chwilowo pogubiły się Azjatki, jednak szybko powróciły do dobrej gry. Pod koniec seta na prowadzenie wyszły Rosjanki (23:19). Jednak ambitne Azjatki ponownie doprowadziły do wyrównania. Aby wyłonić zwycięzcę pierwszego seta potrzebna była gra na przewagi. Dopiero udany blok gospodyń zakończył tą partię (30:28). Dwie kolejne odsłony toczyły się już pod wyraźne dyktando podopiecznych Kazjutkina. Chinki nie mogły poradzić sobie z mocnymi serwisami rywalek, nie potrafiły również znaleźć skutecznej recepty na przebicie się przez rosyjski blok, a to sprawiło, że Europejki nie miały problemów z wygraniem następnych setów. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 3:0 i powtórzyły sukces sprzed roku, kiedy to również sięgnęły po Puchar Jelcyna.

W „małym finale" zmierzyły się reprezentacje Holandii oraz Włoch, a więc zespoły, które na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy walczyły o złoty medal. Tym razem siatkarki Italii nie sprostały „Oranje". Już początek pojedynku pokazał, że wicemistrzynie Starego Kontynentu tanio skóry nie sprzedadzą. Ambitna gra Holenderek przyniosła efekt, bowiem ostatnie słowo w premierowej odsłonie należało właśnie do nich. Podbudowane takim obrotem sprawy „pomarańczowe" przystąpiły z dużym animuszem do kolejnej partii. W niej nie miały większych problemów nad wykazaniem wyższości nad Włoszkami. W trzecim secie siatkarki z Półwyspu Apenińskiego zerwały się jeszcze do walki, ale w końcówce ponownie lepsze okazały się podopieczne Avitala Selingera, które ostatecznie zwyciężyły 3:0, a to sprawiło, że stanęły na trzecim stopniu podium.