Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do MEJ: Biało-czerwone lepsze od Holenderek

Kwal. do MEJ: Biało-czerwone lepsze od Holenderek

Na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy, odbywającego się w Tampere, siatkarki reprezentacji Polski juniorek pokonały ekipę Holandii. Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego zapewniły sobie awans  z pierwszego miejsca w grupie.

Początek meczu nie wygląda najlepiej w wykonaniu biało-czerwonych. Już na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Krzyżanowskiego tracą do Holenderek pięć punktów (3:8). Po wznowieniu gry sytuacja nie ulega zasadniczej zmianie. Polki mają dużo problemów z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem skutecznej akcji (3:10). Na kolejnej przerwie nasze juniorki nadal mają wiele punktów straty do siatkarek z Holandii (9:16). W dalszej części partii biało-czerwonym udaje się odrobić część strat strat jednak ostatecznie przegrywają 22:25.

Początek drugiej partii ma niemal identyczny przebieg, co w pierwszej. Siatkarki Oranje po kilku akcjach ponownie odskakują naszym siatkarkom na nieznaczną przewagę, jednak różnica nie jest już tak wyraźna jak w poprzednim secie (6:8). Po przerwie technicznej Polki zaczynają grać jak z nut. Nie tylko wyrównują (8:8), ale również wychodzą na prowadzenie 13:10. Na kolejny czas biało – czerwone schodzą prowadząc 16:15. Dobra passa Polek trwa do końca seta. Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego wygrywają tę odsłonę meczu 25:23.

Kolejną partia spotkania rozpoczyna się od zaciętej walki punkt za punkt (4:4). Na pierwszej przerwie Polki prowadzą 8:6. Po wznowieniu gry biało-czerwone nie zwalniają tempa i sukcesywnie powiększają różnicę punktową (14:10). Niestety przed kolejną przerwą techniczną trwonią punkty (16:15). Po zaciętej walce Polki wygrywają trzeciego seta 25:22.

Czwarta partia pomyślniej rozpoczyna się dla zawodniczek Oranje, które na pierwszej przerwie prowadzą 8:6. Po wyjściu na parkiet nasze juniorki zabierają się jednak za odrabianie strat i już w połowie partii mają pięciopunktową przewagę nad rywalkami (16:11). Tej straty Holenderkom nie udaje się już odrobić. Biało- czerwone wygrywają seta 25:22 a cały mecz 3:1.

Na kogo trafią w fazie grupowej MEJ 2010?

Polki awans do finałów MEJ w Serbii (3-12 września) zapewniły sobie już wczoraj, wygrywając z Białorusinkami. Dziś dowiedzieliśmy się, w jakiej grupie zagrają w fazie eliminacyjnej mistrzostw. Zgodnie z regulaminem zwycięzca turnieju w Tamepere trafi do grupy B, w której grają Włochy, Turcja, Węgry, Niemcy oraz drugi zespół z kwalifikacji w Czerkasach.