Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Amerykanie pokonują Rosjan

LŚ, gr. C: Amerykanie pokonują Rosjan

Siatkarze Stanów Zjednoczonych wygrali z reprezentacją „Sbornej" gładko 3:0. Rosjanie mają pewne pierwsze miejsce w grupie C, dzięki lepszemu bilansowi setów. Natomiast Amerykanie nie mają już szansy na awans z drugiego miejsca.

Liderzy grupy C zostali pokonani przez siatkarzy USA – Zagrali bardzo dobrze w defensywie – podsumował postawę przeciwników kapitan Rosjan Alexey Kazakov. W połączeniu z mniejszą liczbą błędów własnych, Amerykanie nie mieli kłopotów z rozstrzygnięciem spotkania w trzech setach.

Kiedy Sborna w drugiej odsłonie prowadziła 14:11, siatkarze z USA rozpoczęli odrabianie strat. Dobre zagrania rozgrywającego Kevina Hansena oraz silny serwis środkowego Davida Lee pomogło Amerykanom zniwelować różnicę do jednego oczka (15:14). Kilka zagrać Priddiego na siatce dało zaś USA prowadzenie, którego gospodarze nie oddali do końca seta. Rosjanom udało się co prawda doprowadzić do walki na przewagi, inicjatywa nadal spoczywała jednak w rękach Amerykanów.

Końcówka trzeciego seta również byłą zacięta. Wyrównana walka toczyła się jednak do stanu 23:22. Od tego momentu bowiem punkty zaczęli zdobywać już tylko Amerykanie. Do wyrównania doprowadził blok pary Priddy, Lee. Piłkę meczową USA dał Holmes, a blok na Poltavskim dał gospodarzom zwycięstwo w trzecim starciu z Rosjanami.

USA – Rosja 3:0
(25:21, 27:25, 25:23)

Po meczu powiedzieli:
Alexey Kazakov (kapitan Rosji) – Gratuluję Amerykanom. Zagrali bardzo dobrze w defensywie. My zaś popełniliśmy dużo błędów własnych. Z niecierpliwością czekamy na następny mecz.

Kevin Hansen (USA) – Cieszy zwycięstwo nad tak dobrym zespołem jak Rosja. Zgadzam się z tym, że zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie. Wzmocniliśmy serwis, a ataki były skutkami naszego dobrego przyjęcia. Kiedy gra się z silą zagrywką i atakiem dużo łatwiej jest zdobywać punkty.

Daniele Bagnoli
(trener Rosji) – Amerykanie zagrali bardzo konsekwentnie. Myślę, że ten mecz mógł być interesujący. Widziałem kilka pozytywnych aspektów w grze mojej drużyny. Ważne jest to, że mógł zagrać Yury Berezhko, który nie grał od dwudziestu dni.

Alan Knipe (trener USA) – Jest to ważne zwycięstwo, ponieważ Rosja jest najsilniejszym zespołem w grupie. Dodatkowo potrafiliśmy zagrać na tym samym poziomie co Rosja, co również jest dla nas ważne. Myślę, że Russell Holmes zagrał świetnie na środku siatki, który wspomagany był przez Ryana Millara. Kevin Hansen zaś zagrał swój najlepszy mecz w Lidze Światowej.

USA: Rooney (5), Lee (3), Priddy (15), Stanley (12), Hansen (2), Holmes (12), Lambourne (libero) oraz Holt i Patak

Rosja: Krasikow (2), Chtiej (9), Grankin, Muserskij (4), Wołkow (9), Michajłow (6), Komarow (libero) oraz Połtawski (14), Kazakow (4), Bierieżko (5) i Makarow