Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Grześki się ,,sypią”

Grześki się ,,sypią”

fot. archiwum

Drużyna z Kalisza w następnym sezonie będzie miała o wiele niższy budżet niż w ubiegłym sezonie. W związku z tym ekipę z grodu nad Prosną opuścili już Piotr Mazurek i Piotr Haładus. Pozostali zawodnicy Grześków jeśli zgodzą się na obniżenie kontraktów, to zostaną.

Zespół Grześków Kalisz po awansie do drugiej ligi, dokonał kilku znaczących wzmocnień. Ekipę z najstarszego miasta w Polsce zasilili tacy zawodnicy jak Piotr Haładus i Łukasz Murdzia . Transfery szybko przełożyły się na wyniki, bowiem podopieczni Mariana Durleja pokonywali swoich przeciwników, niezależnie czy grali na własnym parkiecie czy na sali rywala. Drużyna z grodu nad Prosną zajęła w ubiegłym sezonie trzecie miejsce.

Tuż po zakończeniu sezonu działacze z Kalisza już zastanawiali się nad kadrą zespołu w przyszłym sezonie. W tym celu zorganizowano testy, na które zostali zaproszeni zawodnicy z Rząśni i ze spadkowicza z pierwszej ligi – Morza Bałtyk Szczecin. Długo zastanawiano się, z którymi siatkarzami podpisać umowy, ostatecznie działacze w porozumieniu z trenerem Durlejem zadecydowali, że w Grześkach zagrają Patryk Spychała i Adam Łukasik.

Jak na razie Spychała i Łukasik są jedynymi zawodnikami, którzy mają umowy z klubem z Kalisza. Natomiast pozostali zawodnicy jeśli zgodzą się na obniżenie kontraktów to w dalszym ciągu będą siatkarzami Grześków. Kaliszanie w nadchodzącym sezonie będą mieli o wiele niższy budżet niż w ubiegłym sezonie. Ekipę z najstarszego miasta w Polsce już opuścił podstawowy rozgrywający Piotr Haładus, który w najbliższym sezonie zasili zespół Orła Międzyrzecz. – W poniedziałek podpisuję umowę w Międzyrzeczu. Będę mieszkał blisko domu oraz grał w pierwszej lidze – powiedział były już rozgrywający Grześków. Nie wiadomo również czy w Kaliszu zostaną Marcin Melnarowicz i Michał Lipa. Obaj zawodnicy uzależniają podjęcie decyzji od finansów i od kadry zespołu. Z drużyną z Kalisza najprawdopodobniej pożegna się czołowy przyjmujący Łukasz Murdzia, który na brak ofert z innych klubów nie może narzekać.Z zespołu, który miał awansować w następnym sezonie do pierwszej ligi, powstanie ekipa, którą będzie jedynie walczyć o miejsca w środku tabeli (pod warunkiem, że inni siatkarze zgodzą się na obniżenie kontraktów). Wszystko wyjaśni się w najbliższych tygodniach, kiedy odbędą się decydujące rozmowy działaczy z siatkarzami Grześków Helleny Kalisz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved