Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Akademickie Mistrzostwa Europy: Janiak i Sobczak najlepsi

Akademickie Mistrzostwa Europy: Janiak i Sobczak najlepsi

fot. archiwum

W siódmej edycji rozgrywek Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej polska para pokonała w finale duet Buehler i Catschegn. Reprezentujący  Uniwersytet Łodziki Piotr Janiak i Sebastian Sobczak poprawili tym samym swój zesżłoroczny rezultat.

W poprzedniej edycji rozgrywek para Janiak- Sobczak dotarła do półfinału, w którym przegrała. Polakom wówczas pozostała rywalizacja o brązowy medal mistrzostw, w której również nie sprostali rywalom, w efekcie czego zostali sklasyfikowani na pozycji czwartej.

W tegorocznej walce o tytuł najlepszej plażowej drużyny akademickiej w Europie rywalizowały ekipy z Polski i Szwajcarii. W meczu finałowym najmniejszych szans swoim rywalom nie dali Piotr Janiak i Sebastian Sobczak, pewnie zwyciężając 2:0. Odsłona pierwsza to szybko uzyskane prowadzenie, utrzymane do końca seta, w efekcie czego również zwycięstwo  w wymiarze 21:14. W partii kolejnej szwajcarska para Buehler- Catschegn podjęła próby wyrównania stanu, Polacy jednak nie pozwolili sobie odebrać wygranej kończąc spotkanie po zwycięstwie 21:17.

Spotkanie z walką o miejsce trzecie to również rywalizacji polsko- szwajcarska. Kolejny łódzki duet: Sinczak- Lisiecki nie zdołał powstrzymać pary Foelmli/Lier. Początek spotkania to wyrównana rywalizacja zakończona dopiero po walce "punkt za punkt" w końcówce seta. Po zwyciestwie 22:20 Szwajcarzy dużo pewniej rozpoczęli odsłonę drugą, deklasując rywala i wygrywając do 13.Wyniki turnieju:

Finał:
Sobczak/ Janiak- Buehler/ Catschegn 2:0
(21:14, 21:17)

Mecz o trzecie miejsce:
Sinczak/ Lisiecki – Foelmli/Lier 0:2
(20:22, 13:21)

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved