Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Zadecydowały szczegóły, czyli statystyki po meczu z Niemcami

Zadecydowały szczegóły, czyli statystyki po meczu z Niemcami

Polacy po raz trzeci w tegorocznej edycji Ligi Światowej musieli uznać wyższość zespołu prowadzonego przez Raula Lozano. Podczas rozgrywanego w katowickim Spodku statystyczne spotkania różnice pomiędzy zespołami nie były jednak wielkie.

Najlepszym zawodnikiem czwartkowego spotkania wybrano Roberta Kromma. Przyjmujący reprezentacji Niemiec zdobył dwadzieścia dwa oczka, punktując praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Równie znaczącą postacią wśród naszych zachodnich sąsiadów był György Grozer, który w nadchodzącym sezonie zasili szeregi Resovii Rzeszów. Atakujący był najlepiej punktującym siatkarzem swojego zespołu i podobnie jak MVP spotkania wspomagał drużynę we wszystkich elementach.

Wśród Polaków najwięcej oczek wywalczył Bartosz Kurek, którego większość zdobyczy punktowych pochodziła z ataku. O pięć oczek mniej na swoim koncie zanotował Marcin Możdżonek. Środkowy ten z dobrej strony pokazał się również w polu serwisowym, kiedy to nękał niemieckich przyjmujących i dwukrotnie zdobywał punkty bezpośrednio zza linii dziewiątego metra.

Marcin Możdżonek okazał się być najskuteczniejszym polskim atakującym, bowiem na trzynaście wyprowadzonych ataków, dziesięć zakończyło się zdobyciem punktów. Najwięcej oczek w tym elemencie zdobył jednak Bartosz Kurek, który zapisał w ten sposób osiemnaście punktów na koncie drużyny. Dało to mu 48.65% skuteczności, czyli o około dziesięć procent więcej od Piotra Gruszki, zdobywcy jedenastu oczek. Cała drużyna prowadzona przez Daniela Castellaniego wypracowała w czwartek 45.80% skuteczności, prezentując również spore zróżnicowanie w ataku.

Siła niemieckiej ofensywy skupiała się w dużej mierze na Györgym Grozerze oraz Robercie Krommie. Pierwszy z nich skończył dwadzieścia na trzydzieści osiem ataków, co dało mu skuteczność rzędu 52,63%. O około cztery procent niższą efektywnością popisał się w Spodku wybrany później MVP spotkania przyjmujący, którego ataki dały drużynie szesnaście oczek.

13:11. W takim stosunku blokiem zwyciężyli dziś Niemcy, pośród których najwięcej, bo po trzy razy blokowali György Grozer, Robert Kromm i Max Günthör. Swą obecność pod siatką dwukrotnie punktem zaznaczał również środkowy Marcus Böhme. Jak już wcześniej wspomniano, piłki w ręce Polaków trafiały w czwartek jedenaście razy. Najwięcej takich akcji zdobyciem oczka zakończył Marcin Możdżonek, który czterokrotnie powstrzymywał ataki przeciwników. Bloki Bartosza Kurka i Daniela Plińkiego dały zaś o sobie znać w szczególnych momentach, bowiem właśnie ta para powstrzymała niemieckich atakujących w dwóch ostatnich akcjach seta czwartego. W trakcie całego spotkania każdy z tych siatkarzy zablokował po trzy piłki. Stawkę blokujących zamyka Mariusz Wlazły, który popisał się jedną punktową akcją na siatce.

Zagrywka była dziś mocną stroną ekipy niemieckiej. W zwycięskich dla Polaków odsłonach, podopieczni Daniela Castellaniego również imponowali nie tylko silną, ale również trudną zagrywką. Serwisy Marcina Możdżonka zapewne na długo zapadną w pamięci niemieckim przyjmującym. Środkowy Skry Bełchatów dwa razy zdobywał punkty bezpośrednio zza linii dziewiątego metra. W statystykach nie odnajdziemy jednak liczby błędów, które po zagrywkach tego zawodnika popełniali często podopieczni Raula Lozano. Oprócz Możdżonka, po jednej punktowej zagrywce popisali się dziś Daniel Pliński, Mariusz Wlazły i Piotr Gruszka, którzy na swoim koncie posiadają spowodowanie błędu w defensywie drużyny przeciwnej.

Polskim przyjmującym dali znać o sobie szczególnie trzej zawodnicy – Robert Kromm, Marcus Böhme oraz György Grozer. Najwięcej punktów zdobył późniejszy MVP spotkania, który ryzykując popełnił za linią dziewiątego metra jednak cztery błędy. Siła zagrywki tych siatkarzy niejednokrotnie dawała się we znaki podopiecznym Daniela Castellaniego, powodując trudności z wyprowadzeniem skutecznej akcji.

Obydwa zespoły na podobnym poziomie zaprezentowały się w przyjęciu. Obiory piłek w wykonaniu Polaków oceniono na 36,56%. Najbardziej obciążonymi zawodnikami byli Piotr Gacek oraz wprowadzony w drugim secie Michał Bąkiewicz. Ten pierwszy przyjmował bowiem trzydzieści, drugi zaś dwadzieścia dziewięć razy. Dla porównania Niemcy przyjmowali piłki ze skutecznością rządu 30,41%. Najczęściej tak jak w przypadku polskiej drużyny czynił to libero Sebastian Prüsener (dwadzieścia siedem razy). Dwudziestokrotnie piłki przyjmowane były przez Sebastiana Schwarza i Björna Andrae.

Statystyki po meczu Polska-Niemcy

        
POLSKA NIEMCY
PUNKTY:
1. Bartosz Kurek - 21 pkt. 1. György Grozer - 24 pkt.
2. Marcin Możdżonek - 16 2. Robert Kromm - 22
3. Piotr Gruszka - 12 3. Marcus Böhme - 10
Mariusz Wlazły - 12
ATAK:
1. Bartosz Kurek - 18 pkt. 1. György Grozer - 20 pkt.
2. Piotr Gruszka - 11 2. Robert Kromm - 16
3. Marusz Wlazły - 10 3. Marcus Böhme - 7
Marcin Możdżonek - 10
BLOK:
1. Marcin Możdżonek - 4 pkt. 1. Max Günthör - 3 pkt.
2. Bartosz Kurek - 3 Robert Kromm - 3
Daniel Plinski - 3 György Grozer - 3
3. Mariusz Wlazły - 1 2. Marcus Böhome - 2
3. Sebastian Schwarz - 1
Björn Andrae - 1
ZAGRYWKA:
1. Marcin Możdżonek - 2 pkt. 1. Robert Kromm - 3 pkt.
2. Daniel Pliński - 1 2. Marcus Böhome - 1
Mariusz Wlazły - 1 György Grozer - 1
Piotr Gruszka - 1

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved