Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Komplet zwycięstw Fijałka i Prudla

WT Gstaad: Komplet zwycięstw Fijałka i Prudla

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek odnieśli trzecie zwycięstwo w swojej grupie Grans Slam w Gstaad i awansowali z pierwszego miejsca bezpośrednio do drugiej rundy. Po trzeciej porażce w grupie z turniejem pożegnali się Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.

Mimo porażki w pierwszym secie ze szwajcarską parą Jan Schnider/Philip Gabathuler Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek wyrównali stan meczu a następnie pokonali rywali w tie-breaku. Dzięki temu zwycięstwu nasza para z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce w grupie awansując bezpośrednio do II rundy turnieju. Oznacza to, że kolejne spotkanie Polacy rozegrają dopiero w sobotę.

Dzięki wygranemu setowi również Szwajcarzy awansowali do dalszych gier. W drugim meczu tej grupy Erdmann i Matysik pokonali 2:0 Gruzinów, eliminując ich z turnieju.

4. Geor/Gia GEO 4 pkt. 2:4

W grupie J mecz ostatniej szansy rozegrali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Po dwóch wczorajszych porażkach tylko zwycięstwo z amerykańską para Jacob Gibb/Sean Rosenthal dawało Polakom szanse na awans do kolejnych gier. Po porażce w pierwszym secie nasi siatkarze zdołali wyrównać, niestety w tie-braku, po zaciętej końcówce ulegli rywalom i pożegnali się z turniejem. Po trzech porażkach w turnieju głównym Kądzioła i Szłankiewicz sklasyfikowani zostali na miejscach 25-32.

Gibb/Rosenthal USA [16] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [32] 2:1
(21:17, 18:21, 17:15)
Rogers/Dalhausser USA [1] – Benes P./Kubala CZE [17] 2:1

(21:16, 19:21, 15:11)