Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Patryk Czarnowski: Ostatni mecz musimy wygrać

Patryk Czarnowski: Ostatni mecz musimy wygrać

fot. archiwum

Rok 2010 jest dla Patryka Czarnowskiego bardzo udany. Zwyżka formy tego zawodnika i sukcesy Jastrzębskiego Węgla zaprocentowały powołaniem do reprezentacji Polski. Rozmawialiśmy z nim o   tegorocznym występie Polaków w  Lidze Światowej.

Można wrzucić te dwie porażki z Kubą, oraz tą z Niemcami w Katowicach do jednego worka?

Patryk Czarnowski: – Z Niemcami było blisko zwycięstwa. Uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Rywale natomiast zagrali jeszcze lepiej i zasłużenie nas pokonali. Praktycznie w każdym elemencie byli od nas lepsi.

Popełnialiście dużo błędów organizacyjnych, jak chociażby przyjmowanie piłki przez Zagumnego, co uniemożliwiało Wam wyprowadzenie skutecznej kontry poprzez brak odpowiedniego rozegrania.Niemcy byli doskonale przygotowani do meczu z nami. Mieli świetną zagrywkę, w której Grozer dobił prawie do 120km/h. Należy dodać, że ta zagrywka była bardzo regularna. Ich blok był szczelny, w obronie też sobie radzili, a my tylko próbowaliśmy okresami walczyć, ale to nie wystarczyło.

Dobrze by było przynajmniej raz pokonać Niemców, by się nie nauczyli z nami wygrywać.

– Dokładnie tak. To są nasi grupowi rywale na Mistrzostwach Świata. W pierwszym pojedynku było blisko, ale się nie udało. W kolejnym spotkaniu musimy zrobić wszystko, by pokonać przeciwników i mam nadzieję, że właśnie tak się stanie.


* Z Patrykiem Czarnowskim rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved