Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr. B: Grecy lepsi od Austriaków

LE mężczyzn, gr. B: Grecy lepsi od Austriaków

W grupie B również wygrali faworyci. Po czterosetowym pojedynku lepsi od Austriaków okazała się reprezentacja Grecji. Zawodnicy z południa Europy teoretycznie mają jeszcze szanse na awans, jednak wszystko będzie zależało od sobotnich meczów.

W pierwszym secie kibice zgromadzeni w greckiej hali byli świadkami bardzo wyrównanego widowiska. Świadczy o tym wysoki końcowy wynik – 28:26 dla Grecji. Podłamani Austriacy w drugiej partii zagrali słabiej, z kolei Grecy czuli się coraz pewniej – stąd wygrana 25:18. Gospodarze ulegli swoim rywalom w trzecim secie, jednak w decydującym postawili na swoim ostatecznie zwyciężając 3:1.

Grecja – Austria 3:1
(28:26, 25:18, 23:25, 25:19)

Grecja: Tzourtis (28), Petreas (10), Pelekoudas (8), Fragkos (14), Efraimidis (2), Terzis (3), Papadimitriou (libero) oraz Minoudis, Armenakis (1), Karipidis i Kanellos (1)
Austria: Schneider (19), Binder (2), Gavan (6), Laimer (18), Reiser (10), Fruhbauer (1), Kroiss (libero) oraz Wohlfahrtstutter, Zass (2), Guttmann (3), Hirczy (2) i Weber