Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do ME juniorek: Na początek wygrana z Finlandią

Kwal. do ME juniorek: Na początek wygrana z Finlandią

Od zwycięstwa rozpoczęła reprezentacja Polski udział w barażu do finału mistrzostw Europy juniorek. Zespół trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego dość pewnie pokonał w Tampere Finlandię 3:1. Nie obyło się jednak bez straty seta.

W pierwszym secie Polki wyraźnie nie grały na takim poziomie, na jakim potrafią. Popełniały sporo błędów, dlatego o zwycięstwo musiały walczyć na przewagi. Ostatecznie zwyciężyły 26:24.

Druga odsłona należała już do naszych zawodniczek. Doskonale radziły sobie w każdym elemencie i z akcji na akcję czuły się coraz pewniej. Zaowocowało to zwycięstwem 25:20.

W kolejnym secie Polki troszeczkę pogubiły się. Mimo odrobienia strat, których doznały na początku spotkania, nie udało im się zwycięsko wyjść z tego seta. Przegrały 21:25.

W czwartej odsłonie nasze zawodniczki nie pozostawiły cienia wątpliwości, kto powinien wygrać to spotkanie. Pewnie triumfowały 25:13, a w całym meczu 3:1.

Polska – Finlandia 3:1
(26:24, 25:20, 21:25, 25:13)

Rolę faworyta potwierdziła Holandia. Zespół ten pokonał w pierwszej kolejce Białoruś 3:0 (25:21, 25:19, 25:16). Dwie najlepsze drużyny awansują do finałowego turnieju MEJ, który od 3 do 12 września rozegrany zostanie w Niszu i Zrenjaninie.

źródło: inf. własna, PZPS