Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Forma rośnie i to się liczy

Bartosz Kurek: Forma rośnie i to się liczy

fot. archiwum

Biało-czerwoni przegrali kolejny mecz w Lidze Światowej. Ulegliśmy Niemcom w tegorocznej edycji już po raz trzeci, ale pierwszy raz, jako gospodarz spotkania. Bartosz Kurek nie chciał komentować rozstania Żygadły z kadrą.

W pierwszym spotkaniu w katowickim Spodku pomiędzy Polską, a ekipą Niemiec, nasi siatkarze byli blisko wygranej. Skończyło się jednak na minimalnej porażce 2:3. Czy Polacy zagrali lepiej niż przed tygodniem z Kubą, a może to rywal był słabszy. – Nie patrzymy na to w ten sposób. Forma zespołu rośnie i tylko to się liczy – powiedział po meczu przyjmujący naszej kadry Bartosz Kurek.

W poczynaniach podopiecznych Daniela Castellaniego brakowało momentami cierpliwości i dobrej organizacji gry. – Na gorąco trudno jest jednoznacznie powiedzieć, że właśnie tak było. To jest rola trenerów, a później my jesteśmy od tego, by dostosować się do ich wskazówek, by nasza gra wyglądała lepiej – wyjaśnia siatkarz reprezentacji Polski i Skry Bełchatów.

Gdybyśmy trzymali lepszy poziom gry przez dłuższy czas, to zagrywka byłaby tylko jednym z elementów tej dobrej gry, ale nie wiem czy decydującym – tak komentuje Bartosz Kurek sytuację, w której po agresywnych zagrywkach biało-czerwonych, zawodnicy Raula Lozano zupełnie się gubili i mecz był do wygrania. Niestety nasi siatkarze agresywną zagrywką grali tylko momentami, a to za mało na naszych zachodnich sąsiadów.Głośnym echem odbiło się w naszym kraju rozstanie Łukasza Żygadły z kadrą. Przepychanki pomiędzy trenerem, a rozgrywającym zespołu z Trentino musiały być udziałem reszty drużyny. – Nie będę komentował tej sytuacji – krótko ucina Bartosz Kurek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved