Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Z Niemcami o drugie miejsce, pieniądze i punkty w rankingu

Z Niemcami o drugie miejsce, pieniądze i punkty w rankingu

fot. archiwum

Drugie miejsce w grupie D, piętnaście punktów do światowego rankingu i 950 tysięcy dolarów - to stawka dwóch ostatnich spotkań Polaków w tegorocznej Lidze Światowej. - To ważne, żeby dobrze zakończyć grę w tegorocznej Lidze Światowej - twierdzi Piotr Gruszka.

Dzisiejszy i piątkowy mecz z Niemcami zakończą tegoroczne występy naszych siatkarzy w Lidze Światowej. Do Cordoby na finał pojadą Kubańczycy, chyba że przegrają wysoko oba mecze w Argentynie, a Niemcy w katowickim Spodku dwukrotnie pokonają nasz zespół, nie tracąc punktu. Trzęsienia ziemi nikt jednak nie przewiduje, więc konfrontacja z drużyną prowadzoną przez Raula Lozano będzie mieć charakter honorowy.

Polacy chcą się zrewanżować za porażki w Stuttgarcie na inaugurację tegorocznej Ligi Światowej i zapracować na lepszą przyszłość. Straconych tam punktów nie udało się już później odrobić. Lozano, który cztery lata temu poprowadził polską reprezentację do srebrnego medalu mistrzostw świata w Japonii, znów triumfował. Tym razem z Niemcami, którzy robią postępy.

Zmian w polskiej drużynie nie będzie. Dołączy tylko Mariusz Wlazły, który odpoczywał, gdy jego koledzy dwukrotnie przegrywali w Łodzi z Kubą.  Daniel Castellani nie mówi, czy Wlazły będzie grał w pełnym wymiarze. Na pozycji atakującego ma przecież jeszcze Piotra Gruszkę i Jakuba Jarosza, więc decyzję, który z nich siądzie na trybunach, podejmie w ostatniej chwili.Tak naprawdę w spotkaniach z Niemcami najważniejsze jest jednak zatarcie złego wrażenia po porażkach z Kubą i pokazanie, że praca Daniela Castellaniego zmierza we właściwym kierunku. – Tu chodzi też o przewagę psychologiczną. Z Niemcami zmierzymy się w grupie mistrzostw świata i chcemy żeby zapamiętali porażki z nami – mówi środkowy reprezentacji Polski Daniel Pliński.

Polscy siatkarze chcieliby także usatysfakcjonować 10 tysięcy kibiców, którzy w czwartek i piątek wypełnią katowicki Spodek. – Nie udało nam się wywalczyć awansu do Final Six, ale nie składamy broni. Chcemy godnie pożegnać się ze wspaniałą polską publicznością – mówi kapitan Paweł Zagumny.

Chcemy zagrać z Niemcami dobre mecze i wygrać, bo zwycięstwa zawsze podbudowują – tłumaczy atakujący reprezentacji Polski Piotr Gruszka.To ważne, żeby dobrze zakończyć grę w tegorocznej Lidze Światowej. Szkoda, że nie będziemy mieli szansy walki z czołowymi zespołami świata w finale w Cordobie, to zawsze strata, zwłaszcza w trakcie przygotowań do mistrzostw świata.

Są jednak i pozytywy. Polacy w ubiegłym roku też nie błyszczeli w LŚ, ale kilka tygodni później odbierali złote medale mistrzostw Europy. – Oby tak było i tym razem – ma nadzieję Gruszka. – Ale jeszcze musimy sporo poprawić, przede wszystkim grać stabilniej i równiej.

źródło: Przegląd Sportowy, Rzeczpospolita, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved