Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wszystkie polskie pary w czołówce Akademickich ME

Wszystkie polskie pary w czołówce Akademickich ME

To był niesamowity dzień dla polskich par w rozgrywanych w Kazaniu Akademickich Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej. Wszystkie nasze zespoły mają jeszcze szanse na medale, znalazły się bowiem w czołowych szóstkach.

Po fazie grupowej, która ustaliła kolejność rozstawienia w turnieju głównym, nasze pary rozpoczęły rywalizację o medale. W turnieju żeńskim od I rundy startowały Magdalena Słodownik i Marta Laskowska oraz Matra Kędzia i Edyta Węcławek. Pierwsze pokonały 2:0 parę niemiecką, drugie wygrały z parą rosyjską i tym sposobem wszystkie trzy polskie pary znalazły się w II rundzie, bowiem Paulina Gajewska i Magdalena Saad, które wygrały swoją grupę, rozpoczynały turniej od tego etapu.

W II rundzie nie było już tak kolorowo. Swoje spotkanie wygrały tylko Gajewska i Saad, które pewnie pokonały parę hiszpańską. Kędzie i Węcławek przegrały z innymi Rosjankami, Rastykus i Jarcutkina będą jutro rywalkami Saad i Gajewskiej w walce o półfinał. Słodownik i Laskowska również przegrały swoje spotkanie i podobnie jak koleżanki przeniosły się na druga stronę turniejowej drabinki.

W meczach, w których przegrani zajmowali miejsca 9-12, obie nasze pary odniosły zwycięstwa. Kędzia i Węcławek pewnie pokonały parę francuską a Słodownik i Laskowska w trzech setach (16:14 w tie-breaku) wygrały z Brytyjkami. Obie nasze pary wygrały tez swoje kolejne mecze i podobnie jak Saad i Gajewska staną jutro przed szansa awansu do półfinału.

(21:16, 21:15)

Również dwie męskie pary rozpoczęły rywalizację od pierwszej rundy. Tomasz Sińczak i Sebastian Lisiecki wygrali pewnie z Hiszpanami, a Karol Szczepanik i Mateusz Mrozowski również 2:0 pokonali parę rosyjską. W II rundzie Sińczak i Lisiecki uznali wyższość innej pary rosyjskiej, przegrywając w tie-breaku. Pozostałe nasze pary odniosły zwycięstwa – Szczepanik i Mrozowski pokonali Niemców, a Piotr Janiak i Sebastian Sobczak wygrali z parą portugalską.

Sińczak i Lisiecki musieli więc walczyć po prawej stronie turniejowej drabinki, gdzie najpierw pokonali Portugalczyków, a następnie po zaciętej walce w drugim secie (27:25) Rosjan. Tymczasem w trzeciej rundzie w walce o półfinał dwie polskie pary wpadły na siebie. Lepsi okazali się Sobczak i Janiak, którzy wygrali w setach do 11 i 13. Mrozowski i Szczepanik zmierza się jutro ponownie o półfinał, a ich rywalami będą… Sińczak i Lisiecki. Oznacza to, ze dwie polskie pary zagrają w półfinałach. Przynajmniej jeden medal gwarantowany.