Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wisła Kraków liczy na lepszą przyszłość

Wisła Kraków liczy na lepszą przyszłość

fot. archiwum

Wisła AGH o tyle jest stabilna ekonomicznie, że posiada środki na w miarę spokojną egzystencję w 2. lidze. Jednakże jeśliby chciała myśleć o wyższych celach, budżet musiałby zostać znacząco zwiększony. I takiego rozwoju sytuacji nie można wykluczyć.

Dorobek siatkarek z ulicy Reymonta jest bogaty – m.in. 6 mistrzostw Polski, 2 Puchary Polski, 4 lokata w finałowym turnieju Pucharu Zdobywców Pucharów (1973), wiele medalistek igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Niestety, współcześnie siatkarki "Białej Gwiazdy" nie odgrywają już takich wiodących ról.

Aktualnie stanowiąc trzecią siłę w Małopolsce – po wicemistrzowskiej Muszyniance oraz Elitesce AZS Skawa UEK, czyli beniaminku 1. ligi. A w minionym sezonie zespół Wisły AGH uplasował się na 2. miejscu w drugoligowej grupie 4, który to wynik uznano za bardzo dobry.

Wisła AGH (nadal będzie występowała pod takim szyldem) o tyle jest stabilna ekonomicznie, że posiada środki na w miarę spokojną egzystencję w 2. lidze. Jednakże jeśliby chciała myśleć o wyższych celach (czyli po prostu o ewentualnym awansie do pierwszej ligi), budżet musiałby zostać znacząco zwiększony. I takiego rozwoju sytuacji nie można wykluczyć. Trwają bowiem rozmowy z ewentualnymi sponsorami. Gdyby skończyły się powodzeniem – kibiców czekałyby raczej miłe niespodzianki.Na razie pewne jest, że zostaje trzon drużyny z minionego sezonu, kiedy "Biała Gwiazda" spisywała się nadspodziewanie dobrze. Trenerem oczywiście pozostał Lesław Kędryna, a jego asystentem będzie Zenon Matras. Zgłoszono też zespół do rozgrywek 2. ligi, choć termin upływa dopiero 20 lipca.

Przygotowania do sezonu drużyna siatkarek Wisły AGH rozpocznie 9 sierpnia. W planach są dwa wrześniowe obozy – w Nowym Targu oraz w Solcu-Zdroju. Trwają też prace nad zorganizowaniem tradycyjnego turnieju "O Srebrną Siatkę Rektora AGH". Nie jest natomiast znany jeszcze termin rozpoczęcia rozgrywek w 2. lidze siatkarek. Mówi się o ostatnim weekendzie września lub pierwszym weekendzie października. Obojętne jednak, kiedy start nastąpi – oby wiślaczki przystąpiły do sezonu w najsilniejszym (w miarę możliwości) składzie.

źródło: Gazeta Krakowska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved