Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trener Wiesław Popik czeka na atakującą z zagranicy

Trener Wiesław Popik czeka na atakującą z zagranicy

fot. archiwum

- Nie ma co się spieszyć. Na polskim rynku wszystko jest już przebrane, nie ma wartościowej zawodniczki, która by nie tylko uzupełniła, ale wzmocniła nasza drużynę. Tak więc czekamy na jakiś dobry zagraniczny transfer - mówi trener Wiesław Popik.

Sylwia Wojcieska była już przez nas obserwowana od jakiegoś czasu. Poprzedni sezon w Mielcu miała bardzo dobry, dobrze prezentowała się również wcześniej w Kaliszu. Mam nadzieję, że również w Łodzi będzie się bardzo dobrze prezentowała na środku siatki – mówi o ostatnim wzmocnieniu Budowlanych trener Wiesław Popik.

Sporego wzmocnienia trener Popik spodziewa się również z zagranicy. klub niebawem ma pozyskać zagraniczną atakującą. W kręgu zainteresowań działaczy Organiki były takie zawodniczki jak Ewelina Sieczka czy Izabela Żebrowska, wybór padnie jednak na zawodniczkę z Brazylii, Ukrainy, Serbii bądź Dominikany. – Penetrujemy nie tylko rynek brazylijski, ale także rozpuściliśmy swe skautowskie macki na USA i Dominikanę – informuje Marcin Chudzik, prezes Organiki. – Jeżeli chodzi o USA i Dominikanę, to w orbicie naszych zainteresowań są dwie atakujące siatkarki z reprezentacji tych krajów. Z Dominikanką rozmowy w sprawie jej ewentualnego transferu do naszego klubu prowadzić będziemy podczas turnieju Grand Prix w Gdańsku, gdzie wystąpi również drużyna narodowa Dominikany. Nie jest jednak wykluczone, że uda się nam pozyskać kolejną reprezentantkę Polski. Prowadzimy z nią wstępne rozmowy, ale jej nazwiska nie zdradzę.

Nie ma co się spieszyć. Na polskim rynku wszystko jest już przebrane, nie ma już wartościowej zawodniczki, która by nie tylko uzupełniła, ale wzmocniła nasza drużynę. Tak więc czekamy na jakiś dobry zagraniczny transfer – mówi szkoleniowiec Budowlanych Łódź. Z nową zawodniczką konkurować o miejsce będzie Katarzyna Bryda. Najmłodsza siatkarka w kadrze Organiki nie obawia się jednak tej rywalizacji. – Całego sezonu nie jest w stanie zagrać jeden skład, a taka zdrowa rywalizacja na pewno się przyda – twierdzi łódzka siatkarka.Chcemy mieć skompletowaną kadrę klubową do 16 sierpnia. Ale nie ma pośpiechu. Skład, który będzie bronił barw Organiki w Lidze Mistrzyń, do Europejskiej Federacji Siatkówki musimy wysłać dopiero we wrześniu. Przypominam, że pierwszym naszym przeciwnikiem 23 listopada w Lidze Mistrzyń będzie jedna z najlepszych drużyn naszego kontynentu, włoska Villa Cortese. Mecz odbędzie się w Atlas Arenie – dodaje Marcin Chudzik.

źródło: Express Ilustrowany, TV Toya

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved