Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Na koniec zwycięstwo siatkarzy Egiptu

LŚ, gr. C: Na koniec zwycięstwo siatkarzy Egiptu

Reprezentacja Egiptu godnie pożegnała się z Ligą Światową, pokonując w swym ostatnim meczu Finlandię 3:0. Dla obu reprezentacji był to już ostatni mecz w tegorocznej edycji World League - Egipt zajął czwarte, a Finowie trzecie miejsce w grupie C.

Obie drużyny dobrze zaczęły mecz. Podobnie jak wczoraj na nieznaczne prowadzenie wyszli Finowi. Jednak gospodarze zdołali doprowadzić do remisu po 22. Seta asem serwisowym zakończył Ahmed Abdelhay (25:23).

Mocny i skuteczny atak oraz blok pozwoliły gospodarzom zbudować przewagę w drugiej partii. Skandynawom udało się dogonić rywala, ale Egipcjanie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa w tej odsłonie (25:19).

Gospodarze potwierdzili swoją dominację również w trzecim secie. Chociaż Finowie ponownie doprowadzili do remisu, to i tym razem musieli uznać wyższość miejscowych. Egipcjanie odnieśli pierwsze zwycięstwo na własnym terenie w tej edycji Ligi Światowej.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy został Ahmed Abdelhay (21 pkt.). Natomiast wśród Finów najlepiej zaprezentował się Matti Hietanen (12 pkt.)

Egipt – Finlandia 3:0
(25:23, 25:19, 25:22)

Egipt: Abdelhay (21), Ahmed Abdel (8), Abouelhassan (4), Youssef (11), Atia (6), Badawy (9), Moawad (libero) oraz Abdalla i El Kotb (1)
Finlandia: Tervaportti (1), Ojansivu (9), Siltala (7), Hietanen (12), Shumov (2), Oivanen Matti (2), Hyvarinen (libero) oraz Mantyla, Oivanen Mikko (3) i Lehtonen (5)

Powiedzieli po meczu:
Jukka Lehtonen
(kapitan reprezentacji Finlandii): – Gratuluję Egiptowi, zagrali bardzo dobre spotkanie. Zaprezentowali się znacznie lepiej niż wczoraj. Punktem zwrotnym w tym spotkaniu był pierwszy set, w którym prowadziliśmy przez większość spotkania, ale przegraliśmy. Muszę przyznać, że to był trudny pojedynek.

Ashrf Abouelhassan (kapitan reprezentacji Egiptu): – Jestem bardzo szczęśliwy z naszego zwycięstwa nad mocnym przeciwnikiem jakim jest Finlandia. Jestem szczęśliwy nie tylko ze zwycięstwa, ale z tego, że zdołaliśmy odrobić straty w pierwszym secie i wygrać całe spotkanie. Moi koledzy zagrali bardzo dobrze i wykonywaliśmy polecenia trenera. Dziękuję kolegom z drużyny, trenerowi i kibiców.

Mauro Berruto (trener reprezentacji Finlandii): – Gratuluję Egiptowi, byli lepsi w wielu aspektach. Kocham siatkówkę, ponieważ gra opiera się na mentalności. Straciliśmy swoją koncentrację w końcówce pierwszego seta. Czułem w tym secie, że coś jest nie tak, moi zawodnicy byli wyluzowani. Natomiast Egipcjanie byli skoncentrowani przez całe spotkanie.

Intonio Giacobbe (trener reprezentacji Egiptu): – Wyciągnęliśmy lekcję z wczorajszej porażki. Dużo się nauczyliśmy. Ciągle mamy wiele problemów, ale cieszę się, że jesteśmy jedną drużyną I potrafimy wygrywać.