Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Gorzowie chcą oszczędzać i… walczyć o awans do PlusLigi

W Gorzowie chcą oszczędzać i… walczyć o awans do PlusLigi

fot. archiwum

Na pierwszoligowym froncie kluby siatkarskie kompletują składy. W gorzowskim zespole rewolucyjnych zmian kadrowych nie będzie. Zmienia się za to cel sportowy. - Walczymy o awans do PlusLigi - zapowiada prezes Zenon Michałowski.

Rajbud GTPS poprzedni sezon zakończył na piątym miejscu. Do rozmów z zarządem zawodnicy mieli usiąść w maju. Kontakty z klubem przedłużyło ośmiu zawodników: Konrad Woroniecki, Łukasz Wroński, Paweł Kupisz, Adrian Hunek, Krzysztof Grzesiowski, Michał Stępień, Bartosz Mischke i Marcin Olichwer.

Jeszcze w kwietniu za porozumieniem stron klub rozwiązał umowę z Jakubem Machem, a w przerwie z gry w Gorzowie zrezygnowali Kamil Ratajczak i Adrian Szlubowski. Pierwszy z nich najprawdopodobniej wróci do AZS PWSZ Nysa, drugi powędrował za trenerem Sławomirem Gerymskim do Jaworzna i podpisał kontrakt z Energetykiem. – Chcieliśmy ich zatrzymać, ale przecież nie możemy nikogo zmusić do gry w GTPS – tłumaczy prezes Zenon Michałowski.Byliśmy przygotowani na taki wariant i prowadziliśmy rozmowy z innymi zawodnikami. W naszym zespole zagra trzech nowych graczy – dodaje.

Kto zatem wzmocni gorzowską drużynę? Kontrakt z klubem podpisał Maciej Kordysz, który w poprzednim sezonie występował w PLS – grał w Siatkarzu Wieluń. Do zespołu dołączył też Daniel Mróz i libero ze Szczecina Krystian Pachliński.Wciąż szukamy zawodnika, który uzupełni skład. Chcemy, żeby trener Andrzej Stanulewicz miał do dyspozycji dwunastu graczy – powiedział  prezes.Ale to nie koniec zmian. Na początku czerwca klub rozstał się kierownikiem drużyny Dominikiem Chlebickim. Nie mieliśmy innego wyjścia. W tej chwili nie stać nas na zatrudnienie dodatkowej osoby. Obowiązki kierownika przejęli Henryk Babij i fizjoterapeuta Rafał Antczak – tłumaczy decyzję zarządu prezes Michałowski.

Siatkarze rozpoczną treningi 1 sierpnia. W sierpniu najprawdopodobniej wyjadą też na tygodniowy obóz. – Drużyna musi solidnie przygotować się do sezonu. W tym roku postawiliśmy sobie ambitne cele. Zawodnicy mają wpisany w kontraktach awans do PlusLigi. Gorzowski klub musi w końcu wrócić do elity – kończy prezes klubu, na którego stronie internetowej od miesiąca zamieszono komunikat: "Informujemy, że w związku z wdrożeniem przez Zarząd Klubu planu oszczędnościowego działalność strony internetowej klubu zostaje zawieszona do odwołania."

 

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved