Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rekord Guinnessa w siatkówce plażowej nonstop

Rekord Guinnessa w siatkówce plażowej nonstop

fot. archiwum

W dniach 3.07 i 4.07 przy obiekcie sportowym Sport-und Freizeitparadies, Rosenhof w Görlitz była podjęta próba bicia rekordu Guinnessa w grze w siatkówkę plażową non stop. Tego zadania podjęło się czterech śmiałków z Görlitz, Zgorzelca i Bogatyni.

Sebastian Lüdke, Mateusz Baca, Tomasz Olszak i Wojciech Kurczyński podjęło się próby pobicia rekordu Guinnessa. Mecz rozpoczął się w sobotę o godz. 9:00, a zakończył w niedzielę o 10:42, zatem zawodnicy grali przez 25 h i 42 min. Wynik spotkania 54:26 dla pary Kurczyński/Olczak.

Po każdej pełnej godzinie gry zawodnikom przysługiwała pięciominutowa przerwa (niewykorzystane pauzy można było kumulować). Spotkanie było sędziowane przez Piotra Nosala i Adama Piekarec (sędziowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej).

Rozegrano 80 setów, z czego 12 nie zostało rozstrzygniętych 21 punktem. Najdłuższą partią była 30, zakończona wynikiem 28:26 dla Kurczyński/Olczak.Oficjalne wpisanie rekordu do Księgi Guinnessa odbędzie się po zweryfikowaniu dokumentów w tym filmu z meczu przez londyńską komisję.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved