Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > PZPS wprowadził licencje na klubów I i II ligi

PZPS wprowadził licencje na klubów I i II ligi

fot. archiwum

Zgodnie z komunikatem PZPS kluby I i II ligi od tego sezonu nie tylko będą zobowiązane do przesłania zgłoszenia i uiszczenia opłaty przed sezonem, ale będą musiały również wystąpić o licencję na kolejny sezon. Czy wszystkie uzyskają taki dokument?

Do tej pory, by grać kolejny sezon w I lub w II lidze wystarczyło przesłać w odpowiednim terminie do PZPS zgłoszenie do rozgrywek, oraz uiścić opłatę startową oraz wszelkie opłaty licencyjne dotyczące zawodników i sztabu szkoleniowego. Od tego sezonu nie będzie to już takie proste.

Zgodnie z komunikatem PZPS od tego sezonu wszystkie kluby z tych klas rozgrywkowych muszą uzyskać licencję na grę na szczeblu centralnym. Do wniosku o wydanie takiej licencji trzeba dołączyć m.in. zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami w ZUS i Urzędzie Skarbowym, oświadczenie klubu o braku bezspornych zaległości finansowych przekraczających trzy miesiące, w rozliczeniach klubu z zawodnikami, trenerami, WZPS-ami i innymi klubami oraz wypełniony formularz dotyczący warunków obiektu sportowego, na którym rozgrywane będą zawody.

Co będzie, jeśli klub nie złoży wszystkich dokumentów wymaganych przez PZPS? Przysługuje mu prawo odwołania do Sądu Odwoławczego przy PZPS, a jeśli zostanie ono rozpatrzone negatywnie, nie zagra w rozgrywkach szczebla centralnego. PZPS nauczony doświadczeniami poprzedniego sezonu (za długi na jakiś czas wykluczył ze swych struktur dwa kluby pierwszoligowe) postanowił uporządkować sprawy finansowe w klubach. Informacja, która ukazała się pierwszego lipca na stronie internetowej PZPS wiele klubów zaskoczyła. Szczególnie te, które zalegają z wypłatami dla trenerów i zawodniczek lub też mają zaległości w ZUS. Tym bardziej, że czasu nie zostało dużo – termin składania dokumentów upływa 20 lipca. Działacze klubowi mają więc niecałe trzy tygodnie (zostały już tylko dwa) na uporządkowanie finansów i zebranie całej dokumentacji. Dla niektórych będzie to trudne zadanie zważywszy, że mamy okres urlopowy.Nie wszyscy jednak mają z tym problem. – Opłatę startową już uiściliśmy. Resztę dokumentów zamierzam złożyć w siedzibie siatkarskiego związku w przyszłym tygodniu – mówi dyrektor sportowy Jadaru Radom, Robert Grzanka. Radomski klub już kończy zbierac wszelkie potrzebne dokumenty.

Wszystko musimy zacząć od nowa. Ale może taki sezon jest potrzebny. W poprzednim nie udało nam się utrzymać i wyjść z długów. Klub musi się odrodzić finansowo – mówi Paweł Blomberg , trener Pronaru Hajnówka, który spadł do II ligi mężczyzn i będzie mu ciężko spłacić do 20 lipca wszystkie zaległości finansowe. Ile jest takich klubów – nie wiadomo. Może się jednak okazać, że po 20 lipca I i II ligi zostaną mocno uszczuplone. Co wówczas zrobi siatkarska centrala?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, I liga mężczyzn, II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved