Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Finowie rozbili gospodarzy w Kairze

LŚ, gr. C: Finowie rozbili gospodarzy w Kairze

Siatkarze Finlandii wygrali bez straty seta z Egiptem. W swoim przedostatnim meczu w LŚpodopieczni Mauro Berutto w każdej partii mieli nad rywalami ogromną przewagę. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Urpo Situla, który zdobył 16 pkt.

Wśród Egipcjan najwięcej punktów – 10 zdobył Ahmed Abel Fattah. Oba zespoły zaczęły dobrze, chociaż już od początku zarysowała się nieznaczna przewaga gości. Finowi wypracowali prowadzenie dzięki dobrej grze w bloku i ataku. O czas poprosił szkoleniowiec afrykańskiej drużyny, jednak na niewiele się zdał. Skandynawowie wygrali partię do 18.

W kolejnym secie gospodarze grali z Finami jak równy z równym jedynie do 13 punktu. Goście wykorzystali błędy w przyjęciu oraz obronie Egipcjan i chwilę później prowadzili w całym spotkaniu 2:0.

Słaba gra miejscowych w przyjęciu i bloku była przyczyną ich porażki. Mimo woli walki Egipcjanie nie byli w stanie wygrać choć seta z poprawnie grającymi Skandynawami. Goście wygrali tę część 25:14 i całe spotkanie 3:0. Kolejne spotkanie w czwartek o godz. 19.00.

Egipt – Finlandia 0:3
(18:25, 18:25, 14:25)

Egipt: Abdelhay (3), Ahmed (10), Youssef (6), Atia (2), Abdalla, Badawy (4), Alaydy (libero) oraz Abd El kader, Abouelhassan (1), El Kotb (6), Abdel Fattah (1) i El Daabousi (1)
Finlandia: Tervaportti (3), Siltala (9), Hietanen (12), Shumov (5), Oivanen Matti (7), Sivula (16), Hyvarinen (libero)

Po meczu powiedzieli:
Ashrf Abouelhassan
(kapitan reprezentacji Egiptu): – Gratuluję fińskiej drużynie, grali bardzo dobrze. Nasza postawa nie była najlepsza. Popełniliśmy dużo błędów w obronie i bloku, chociaż wierzyliśmy do końca, że możemy dzisiaj wygrać. Usiądziemy z trenerem i postaramy się wyeliminować te błędy do jutra.

Jukka Lehtonen (kapitan reprezentacji Finlandii): – Dzisiaj jestem zadowolony z wielu powodów. Odnieśliśmy wspaniałe zwycięstwo i ostatecznie zajmiemy trzecie miejsce w grupie C, dzięki czemu za rok ponownie zagramy w Lidze Światowej. Graliśmy dobrze zagrywką i w obronie w pierwszym i drugim secie. Natomiast w trzecim secie bardzo łatwo uzyskaliśmy bezpieczną przewagę i praktycznie nie popełnialiśmy błędów własnych.

Intonio Giacobbe (trener reprezentacji Egiptu): – Czasem trudno skomentować mecz, tak jak dzisiaj. Część zawodników jest kontuzjowana i nie grali w tym meczu, inni jak Ahmed Salah mają problemy żołądkowe. Moi zawodnicy w pewnym momencie stracili koncentrację i jutro nie możemy dopuścić do takiej sytuacji.

Mauro Berruto (trener reprezentacji Finlandii): – Jestem szczęśliwym trenerem. To prawda osiągnęliśmy nasz tegoroczny cel, co wcale nie było łatwo. W drużynie nastąpiło kilka zmian, pojawili się nowi zawodnicy. Jestem szczęśliwy i dumny z moich podopiecznych. Wiemy, że mecze wyjazdowe są trudniejsze, dlatego cieszę się, że moi zawodnicy kontrolowali mecz. Zagrali bardzo dobrze blokiem, popełnili tylko kilka błędów na zagrywce i mam nadzieję, że z podobnie zagrają jutro.