Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Gedanistki zajęły siódme miejsce na mistrzostwach świata

Gedanistki zajęły siódme miejsce na mistrzostwach świata

Reprezentantki Gimnazjum nr 16, które na co dzień trenują siatkówkę w Enerdze Gedanii, zajęły siódme miejsce w Szkolnych Mistrzostw Świata w Chinach. Podopieczne Witolda Jagły podczas turnieju w Baotou wygrały cztery spotkania oraz doznały trzech porażek.

Gdańskie siatkarki wygrały przed rokiem Ogólnopolską Gimnazjadę. Poza złotymi medalami nagrodą był wyjazd do Chin. Dzięki dotacjom Urzędu Marszałkowskiemu, Lotosu, Urzędu Miejskiemu w Gdańsku oraz sponsora tytularnego wyjazdu – Enerdze udało się zebrać brakujące pieniądze i siatkarki z Gimnazjum nr 16 zagrały w stawce ponad 20 państw z całego świata.

Gedanistkom udało się powtórzyć 15. miejsce, które zajęły przed dwoma laty na Sardynii. Tym razem uplasowały się na siódmej pozycji, przegrywając pojedynki o wyższe miejsca z największymi tuzami – Chinami i Brazylią.

Skład: Aleksandra Chyła, Justyna Łukasik, Anna Łozowska, Magdalena