Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Polskie pary za burtą

WT: Polskie pary za burtą

fot. archiwum

Szwajcaria nie okazała się szczęśliwa dla polskich par. Brzostek i Sowała  zakończyły udział w turnieju   już na I rundzie kwalifikacji. Polki uległy parze Jin/Hu. Wygraną odniósł duet Urban/Wiatr, jednak i one przegrały w rundzie drugiej z parą gruzińską.

Teoretycznie faworytkami pojedynku były polskie siatkarki, które były rozstawione z numerem 12, jednak okazało się, że rozstawienie nie przełożyło się na końcowy wynik . Pierwsza odsłona meczu wskazywała na to, że para Brzostek/Sowała nie będzie miała większych problemów z okazaniem wyższości nad przeciwniczkami. Biało-czerwone zwyciężyły w premierowym secie 21:16, jednak od drugiej partii, to Jin/Hu zaczęły dyktować warunki gry. Szybko doprowadziły do wyrównania i o tym, który z duetów okaże się lepszy musiała zadecydować trzecia odsłona. W niej skuteczniejsze były Chinki, które awansowały do II rundy kwalifikacji do turnieju głównego, zaś Polki pożegnały się ze szwajcarską rywalizacją.

Zdecydowanie lepiej poradziły sobie inne nasze siatkarki. Duet Urban/Wiatr pokonał bez straty seta słoweńską parę Fabjan/Fabjan i awansował do II rundy kwalifikacji. Polki odniosły cenne zwycięstwo, choć walki w obu partiach nie brakowało. Druga odsłona zakończyła się po długiej rywalizacji na przewagi, którą ostatecznie biało-czerwone rozstrzygnęły na swoją korzyść 27:25.

W ostatnim etapie eliminacji do turnieju głównego przed Polkami stało trudne zadanie. Zmierzyć musiały  się z gruzińskim duetem rozstawionym z numerem jeden – Saka/Rtveko. Niestety, parze Urban/Wiatr nie udało się pokonać przeciwniczek.Wyniki I rundy kwalifikacji:

Jin J.Q./A. Hu CHN [21] Brzostek/Sowała POL [12] 2:1
(16-21, 21-14, 15-11)

Fabjan/Fabjan SLO [17] Urban/Wiatr POL [16] 0:2
(19:21, 25:27)

Wyniki II rundy kwalifikacji:

Saka-Rtvelo GEO [1] Urban-Wiatr POL [16] 2:0
(21:13, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved