Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Polskie pary za burtą

WT: Polskie pary za burtą

Szwajcaria nie okazała się szczęśliwa dla polskich par. Brzostek i Sowała  zakończyły udział w turnieju   już na I rundzie kwalifikacji. Polki uległy parze Jin/Hu. Wygraną odniósł duet Urban/Wiatr, jednak i one przegrały w rundzie drugiej z parą gruzińską.

Teoretycznie faworytkami pojedynku były polskie siatkarki, które były rozstawione z numerem 12, jednak okazało się, że rozstawienie nie przełożyło się na końcowy wynik . Pierwsza odsłona meczu wskazywała na to, że para Brzostek/Sowała nie będzie miała większych problemów z okazaniem wyższości nad przeciwniczkami. Biało-czerwone zwyciężyły w premierowym secie 21:16, jednak od drugiej partii, to Jin/Hu zaczęły dyktować warunki gry. Szybko doprowadziły do wyrównania i o tym, który z duetów okaże się lepszy musiała zadecydować trzecia odsłona. W niej skuteczniejsze były Chinki, które awansowały do II rundy kwalifikacji do turnieju głównego, zaś Polki pożegnały się ze szwajcarską rywalizacją.

Zdecydowanie lepiej poradziły sobie inne nasze siatkarki. Duet Urban/Wiatr pokonał bez straty seta słoweńską parę Fabjan/Fabjan i awansował do II rundy kwalifikacji. Polki odniosły cenne zwycięstwo, choć walki w obu partiach nie brakowało. Druga odsłona zakończyła się po długiej rywalizacji na przewagi, którą ostatecznie biało-czerwone rozstrzygnęły na swoją korzyść 27:25.

W ostatnim etapie eliminacji do turnieju głównego przed Polkami stało trudne zadanie. Zmierzyć musiały  się z gruzińskim duetem rozstawionym z numerem jeden – Saka/Rtveko. Niestety, parze Urban/Wiatr nie udało się pokonać przeciwniczek.