Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Roberto Santilli: Motywacja jest niczym benzyna dla silnika

Roberto Santilli: Motywacja jest niczym benzyna dla silnika

fot. archiwum

- Większość obcokrajowców przyjeżdża tu tylko dla pieniędzy. Chce, by zawodnicy, którzy przyszli do zespołu, a także ci, którzy w drużynie zostali, pokazali maksimum swoich umiejętności - mówi nowy trener Iskry Odińcowo, Roberto Santilli.

Kiedy otrzymał pan ofertę od Iskry Odińcowo?

Roberto Santilli:Pod koniec sezonu, kiedy w polskiej lidze były rozgrywane mecze play-off. Od tego czasu miałem już tym zajętą głowę. Nieraz po meczu play-off rozmyślałem o ofercie Iskry, i po sezonie ją przyjąłem. Uważam, że rosyjska siatkówka jest bardzo silna. Ma dobrą szkołę, tradycję, wielu poważnych zawodników. Iskra to klub z bogatą historią, który ma wiodącą pozycję w rosyjskiej siatkówce. Cieszę się, że będę mógł pracować w tym klubie, w ogóle w Rosji.

W jaki sposób następowało kompletowanie drużyny i czy jest już ono zakończone?Tak, na dzień dzisiejszy zakończyliśmy już kompletowanie drużyny. Naszym głównym zadaniem było znalezienie zawodników nie tylko utalentowanych i doświadczonych, ale odpowiednio umotywowanych. Na przykład włoskim siatkarzom niezwykle trudno grać w Rosji, nie pokazują tu pełni swoich możliwości, bo brakuje im motywacji. Większość obcokrajowców przyjeżdża tu tylko dla pieniędzy. Chce, by zawodnicy, którzy przyszli do zespołu, a także ci, którzy w drużynie zostali, pokazali maksimum swoich umiejętności. Powinny im się aż świecić oczy, powinni mieć ogromne chęci do gry. Motywacja dla zawodników jest tym, czym benzyna dla silnika.

Jak przebiegały rozmowy z nowymi zawodnikami?

W odniesieniu do Pawła Abramowa i Guillaume Samica pomogły nam wspólne doświadczenia i wcześniejsza współpraca. Oni mnie znają i mi ufają. Relacje między trenerem a zawodnikiem sa bardzo ważnym czynnikiem w drużynie. Z innymi zawodnikami rozmowy prowadził przede wszystkim Andriej Bielmacz. Ja tylko wyraziłem swoje życzenia co do tego, kogo chciałbym mieć w drużynie.

Na jakiej podstawie zdecydował pan o tym, kto ma opuścić drużynę, a kto do niej przyjść?

Oglądałem filmy z ostatnich meczów sezonu. Innych zawodników, takich jak Werbow czy Makarow, znałem z występów w reprezentacji Rosji. Spiridonow i Kalinin to interesujący młodzi siatkarze. Kuleszow to jeden z najlepszych środkowych na świecie. Mam nadzieję, że odzyska szybko siły po operacji. Wiążę z nim duże nadzieje.

Jak ocenia pan rosyjską ligę, jak na jej tle wygląda zespół Iskry?

W Rosji jest bardzo silna liga, szczególnie cztery zespoły: Zenit, Dynamo Moskwa, Iskra i Lokomotiv Biełgorod. Wszystkie drużyny startują jednak z taką samą ilością punktów. Oczywiście przyszły sezon ma swoje minusy, Iskra nie bierze udziału w europejskich pucharach. Ale sadze, że mimo tego braku gry w Europie będziemy mogli właściwie ułożyć proces szkolenia i skoncentrować się na walce o mistrzostwo kraju.

Jaki jest plan przygotowań Iskry przed sezonem?

Najwięcej będziemy trenować w Odińcowie, gdzie są wspaniale warunki do tego. Spotkamy się na początku sierpnia i zaczniemy od treningu siłowego. Później przejdziemy do regularnych zajęć. We wrześniu weźmiemy udział w kliku turniejach: na Białorusi, w Katarze i w Rzymie.

Rozmawiała Jewgienia Sidorowa.

źródło: championat.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved