Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Niepewna przyszłość Avii Świdnik

Niepewna przyszłość Avii Świdnik

fot. archiwum

Pieniądze to nie wszystko, ale jednak w dzisiejszym sporcie znaczą one bardzo dużo. Co jakiś czas słyszymy o kłopotach finansowych niektórych klubów. Obecnie nie wiadomo jaka przyszłość czeka I-ligową ekipę Avii Świdnik.

Dotychczas sponsorem drużyny była firma PZL Świdnik. Jednak obecnie ma ona nowego właściciela. Władze włosko-brytyjskiego koncernu lotniczego są bardzo oszczędne w rozdzielaniu środków na sport. – Otrzymaliśmy zapewnienia, że do końca tego roku wysokość wsparcia nie zostanie zmniejszona. Ale co będzie dalej, nie wiemy – mówią na łamach Dziennika Wschodniego działacze Avii.

Niejasna przyszłość sprawiła, że klub musi oszczędzać i stawiać na swoich wychowanków. W przyszłym sezonie kibice w Świdniku nie zobaczą: Michała Jaskulskiego, Oskara Dziewita, Rafała Grabarczyka i Marcina Malickiego. Do zespołu wraca Michał Baranowski. Ponadto w Avii znaleźli się: Rafał Gosik (Karpaty Krosno), Łukasz Staniewski ( Pronar Hajnówka) i Piotr Milewski (Ósemka Siedlce).

Jeszcze do końca nie wiadomo czy w zespole zostaną najbardziej doświadczeni gracze, czyli Mariusz Kowalski, Wojciech Pawłowski oraz Marcin Jarosz. – Tylko raz, i to bardzo luźno, rozmawialiśmy na temat nadchodzących rozgrywek. Mam nadzieję, że po urlopie wrócimy do tematu – mówi Jarosz. – Choć są pewne rozbieżności, to myślę, że dojdziemy do porozumienia – dodaje Pawłowski. W podobnym tonie, co koledzy, wypowiada się dotychczasowy libero świdnickiego zespołu. – Wstępnie już się dogadaliśmy. A jeśli pojawią się dodatkowe punkty sporne, to także powinniśmy znaleźć wspólne wyjście – kończy Kowalski.źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved