Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Żygadło: Sytuacja zmusiła mnie do rezygnacji

Łukasz Żygadło: Sytuacja zmusiła mnie do rezygnacji

fot. archiwum

- Jako zawodnik ligi włoskiej obecnego Klubowego Mistrza Świata i Europy nie mogę pozwolić sobie na brak treningów, bierne obserwowanie zajęć z ławki - oświadczył Łukasz Żygadło. - Zawsze byłem, jestem i będę gotowy do gry dla kadry Polski.

Z wielką przykrością muszę oświadczyć, że ta sytuacja zmusiła mnie do rezygnacji z kadry Polski – napisał na swojej stronie internetowej Łukasz Żygadło. Jako zawodnik Itasu Diatec Trentino, po długim, ale jakże owocnym sezonie w bardzo dobrej formie i z wielką energią do pracy stawiłem się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, chcąc być częścią drużyny, który ma walczyć o medale. Jednak sytuacja, w jakiej zostałem postawiony – brak treningu rozegrania, będąc rozgrywającym, przez okres dwóch weekendów i będąc w dobrej kondycji fizycznej (bez kontuzji), jak również po dwóch rozmowach z trenerem, które w tym czasie niczego nie zmieniły, brak czynnego konkurowania o pozycję w składzie – zmusiła mnie w obecnym momencie do zrezygnowania z powołania kadrowego. Jako zawodnik sportu drużynowego mam pełną świadomość i czuję obowiązek wspierać drużynę będąc w najlepszej kondycji fizycznej i sportowej – oświadczył były już reprezentant Polski.

Będąc zawodnikiem, który w swojej karierze z sukcesami reprezentował barwy zarówno polskie, greckie, tureckie, rosyjskie jak i włoskie, wkomponowanie się w zespół jest dla mnie nieodzowną umiejętnością – twierdzi Żygadło. – Jako zawodnik ligi włoskiej obecnego Klubowego Mistrza Świata i Europy nie mogę pozwolić sobie na brak treningów, bierne obserwowanie zajęć z ławki i niezgrywania się z drużyną przed selekcją składu na tak ważną imprezą jak Siatkarski Mundial we Włoszech. Będąc profesjonalistą nawet w okresie międzysezonowym obowiązuje mnie trening rozpisany przez trenera atletycznego.

Mój obecny klub w pełni podziela moją decyzję, będąc na bieżąco z przebiegiem wydarzeń od momentu mojego przyjazdu do Polski – napisał w swym oświadczeniu rozgrywający Trentino. – Marzeniem każdego sportowca jest reprezentowanie własnego kraju w rozgrywkach międzynarodowych, zawsze byłem, jestem i będę gotowy do gry dla kadry Polski i zawsze będę robił wszystko, aby moja dyspozycja sięgała najwyższego poziomu moich możliwości dla zespołu.źródło: lukaszzygadlo.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved