Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > AZS Białystok szuka prezesa

AZS Białystok szuka prezesa

fot. archiwum

Zmiany w obsadzaniu stanowiska prezesa czekają Pronar Zeto Astwa AZS Białystok. Wyłoniony ma on być w ramach konkursu oraz w przeciwieństwie do dotychczasowych prezesów, nie będzie on sprawował swojej funkcji społecznie.

Aktualnie funkcję szefa klubu sprawuje Bogusław Poniatowski, który jest dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Od początku zapowiadał on tymczasowe zarządzanie zespołem.

Społeczne sprawowanie funkcji prezesa nie sprawdziło w przypadku białostockiego klubu. Stanowiska obejmowały osoby o ustalonym prestiżu, ale posiadające wiele obowiązków zawodowych. Stąd też zmiana sposobu wyłaniania szefa klubu – Najważniejsze, by prezes miał swobodę działania i ułożył dobre stosunki z PlusLigą oraz z szefami innych klubów. Jeśli tego zabraknie, niewiele zmieni nawet jego najwyższa pensja – twierdzi na łamach Gazety Współczesnej, Antoni Prokop, były prezes białostockiego klubu.

W Białymstoku trwa budowanie składu, który występował będzie w nadchodzącym sezonie PlusLigi Kobiet. Do zespołu dołączyły: Alicja Leszczyńska, Edyta Rzenno, Dominika Kuczyńska i Małgorzata Sikora. Z Podlasiem żegnają się natomiast Ilona Gierak i Vesela Bonczewa.

źródło: Gazeta Współczesna, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved