Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Żygadło poza kadrą

Łukasz Żygadło poza kadrą

fot. archiwum

Łukasz Żygadło jest zawodnikiem najlepszej klubowej drużyny świata. W reprezentacji Polski nigdy jednak nie był pierwszoplanową postacią. Istnieje poważna obawa, że tak już pozostanie, bo rozgrywający Trentino pożegnał się  z kadrą.

O jakiej rywalizacji mówimy? Od kilku dni nie mam nawet możliwości współpracować z kolegami podczas treningów. Muszę odbyć z trenerem jeszcze jedną rozmowę, być może ostatnią. Jeśli nadal będzie to tak wszystko wyglądało, będę musiał zrezygnować z występów w reprezentacji – mówił Łukasz Żygadło.

Jeśli Łukasz zrezygnuje z kadry, przyjmę jego decyzję. W Polsce jest wielu utalentowanych graczy – ripostował Daniel Castellani.

Te dwie wypowiedzi udzielone Przeglądowi Sportowemu po ostatnich niepowodzeniach naszej reprezentacji w Lidze Światowej z zespołem Kuby nie wróżą nic dobrego dla naszej kadry. Rywalizacja zawsze była dźwignią postępu, ale jeśli miała charakter czysto sportowy. Daniel Castellani w sposób bardzo widoczny "omija" Łukasza Żygadłę od początku swojej kadencji w roli szkoleniowca naszej kadry. W 2009 roku Argentyńczyk w ogóle nie zauważył rozgrywającego Trentino Volley. Łukasz Żygadło co prawda był tylko, a może aż, drugim rozgrywający tej drużyny, ale należałoby życzyć każdemu siatkarzowi takiego etatu. Niestety w reprezentacji dostają swoje szanse zawodnicy, którzy  "grzeją ławę" w zespołach PlusLigi,  a zawodnik, który jest w ścisłej czołówce rozgrywających całego siatkarskiego świata, ogląda mecze reprezentacji z trybun. Kibice z pewnością pamiętają ile cierpliwości wykazał Castellani w stosunku do np. Bartosza Kurka w poprzedniej edycji Ligi Światowej. Ci sami kibice pamiętają również czym się odwdzięczył zawodnik podczas finałów Mistrzostw Europy. Jednak Łukasz Żygadło nie będzie miał tej samej możliwości odwzajemnienia zaufania, co Bartosz Kurek.
5 lipca decyzją trenera Reprezentacji Polski Daniela Castellaniego Łukasz Żygadło przestał być zawodnikiem kadry.  – W ostatnim czasie znacznie oddaliły się od siebie wizje zawodnika i reprezentacji – stwierdził trener Daniel Castellani. – Łukasz jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale według mnie, w sposób zbyt indywidualny postrzega interes całego zespołu. W tej sytuacji wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie – powiedział opiekun biało-czerwonych. Po odbyciu indywidualnej rozmowy pomiędzy Danielem Castellanim i Łukaszem Żygadło, a następnie w obecności pozostałych zawodników oraz sztabu kadry, podjęta została decyzja o zakończeniu współpracy.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy, PZPS

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved