Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bernardo Rezende: Zdecydowaliśmy się, bo macie dobry zespół

Bernardo Rezende: Zdecydowaliśmy się, bo macie dobry zespół

fot. archiwum

W ramach przygotowań do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata, Brazylijczycy pod wodzą Bernardo Rezende rozegrają szereg spotkań z drużyną biało-czerwonych. Czytamy o tym w rozmowie z trenerem Canarinios w Przeglądzie Sportowym.

– Na dobrą sprawę mecze z Polakami będą naszymi jedynymi sprawdzianami przed mundialem – mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, Bernardo Rezende. – Najpierw zmierzymy się na otwarcie nowej hali w Gdańsku, potem zagramy w memoriale Huberta Wagnera w Bydgoszczy, a później Polacy przyjadą do nas na kilka sparingów. Już w ubiegłym roku bardzo chciałem wziąć udział w memoriale Wagnera, ale w tym samym terminie mieliśmy mistrzostwa Ameryki Południowej. Cieszę się, że w tym sezonie udało się nam wszystko zgrać w czasie. Zdecydowaliśmy się na rywalizację z Polską, bo macie dobry zespół .

Rezende przyznaje, że chciałby mieć w swojej drużynie takiego siatkarza, jakim  w polskim zespole jest Bartosz Kurek. Ten młody chłopak ma duży potencjał. Ale nie tylko Kurek zrobił wrażenie na selekcjonerze zza wielkiej wody. – Drugim siatkarzem byłby Michał Winiarski, bardzo pewny punkt waszej drużyny. Wahałbym się nad Pawłem Zagumnym i Mariuszem Wlazłym. Zagumny to znakomity rozgrywający, ale słyszałem, że ma małe problemy zdrowotne. Co do Wlazłego, to zdarzają mu się wielkie wahania formy i nigdy nie wiadomo, czy będzie zdrowy. Dlatego wybrałbym Kurka i Winiarskiego. Dobrze byłoby ich mieć w swojej drużynie.

Trener Brazylijczyków wypowiada się również na temat pracy trenera Daniela Castellaniego w tegorocznej Lidze Światowej. – Z Danielem znamy się dobrze, ponieważ graliśmy w jednej drużynie w lidze brazylijskiej – mówi dla Przeglądu Sportowego Rezende. – Moim zdaniem Castellani wykonuje z reprezentacją Polski świetną robotę. Ma dobre podejście do zawodników, mądrze kompletuje skład. Daniel to bardzo dobry fachowiec i dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie zrobić dużo dobrego dla polskiej siatkówki, co zresztą udowadnia.* Z trenerem rozmawiała Katarzyna Fraś (Przegląd Sportowy)
** Cały wywiad w poniedziałkowym „Przeglądzie Sportowym"

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved