Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Brazylijska samba w Stavanger

WT: Brazylijska samba w Stavanger

fot. archiwum

Dwie brazylijskie dwójki spotkały się w finale kobiecego turnieju World Tour w norweskim Stavanger. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęły Larissa i Juliana, które pokonały parę Antonelli/Talita. Trzecia lokata przypadła parze May-Treanor/Branagh.

Po rundzie grupowej Larissa i Juliana awansowały bezpośrednio do drugiej rundy. Spotkanie z turniejową „dwójką" Kessy/Ross zakończyło się w trzech odsłonach. Do półfinałów Brazylijki awansowały po dwusetowym zwycięstwie nad Chinkami Xue/Zhang Xi. W meczu o finał po raz kolejny na drodze Brazylijek stanęła para z USA. Tym razem były to May-Treanor i Branagh. To spotkanie zakończyło się w dwóch wyrównanych setach. Druga finałowa para w pierwszej rundzie zmierzyła się z amerykańskim duetem Ivy/Fendrick. Po trzysetowym zwycięstwie Brazylijkom przyszło zmierzyć się z parą niemiecką Goller/Ludwig. Czwarta para turnieju uległa dwójce Antonelli/Talita w dwóch setach. Do półfinałów Brazylijki awansowały po szybkim zwycięstwie nad Szwajcarkami Kuhn/Zumkehr. W nim przyszło im stoczyć ciężki pojedynek z czeską parą Klapalova/Hajeckova. Spotkanie zakończyło się w tie-breaku.

May-Treanor/Branagh z fazy grupowej awansowały bezpośrednio do drugiej rundy. Z kolei czeski duet Klapalova/Hajeckov a bardzo dobrze radził sobie od pierwszej rundy. W niej, jak i w drugiej Czeszki pokonały wyżej od siebie notowane zespoły. Trochę łatwiejszą przeprawę miały Amerykanki. W półfinałach najbliżej wygranej były Czeszki, jednak ostatecznie musiały uznać wyższość brazylijskiej dwójki. Amerykanki choć w setach wyrównanych, po dwóch partiach uległy innym Brazylijkom.

W meczu o brązowy medal obie drużyny miały okresy dobrej i złej gry. Świadczą o tym również wyniki poszczególnych partii. W secie decydującym widoczne było już zmęczenie czeskiej dwójki, która wcześniej również zagrała długie, trzysetowe spotkanie. To przede wszystkim chyba zaważyło na tym, że na najniższym stopniu podium stanęły Ametykanki May-Treanor/Branagh.Spotkanie finałowe przyniosło trochę mniej emocji. Choć obie partie były wyrównane to ostatecznie z dość sporą czteropunktową przewagą, w każdej zwyciężały Larissa i Juliana. Jest to trzeci w tym sezonie triumf tej brazylijskiej pary. Larissa i Juliana mają na swoim koncie również jedno drugie i jedno trzecie miejsce.

Polskie dwójki niestety nie mogą zapisać turnieju w Stavanger do udanych. Ani parze Brzostek/Sowała, ani dwójce Urban/Wiatr nie udało się przebrnąć przez kwalifikacje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved