Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Sulechowie buduje się zespół z ambicjami

W Sulechowie buduje się zespół z ambicjami

fot. archiwum

MLKS Zawisza Sulechów w ostatnim sezonie zajęła ósme miejsce w swojej grupie II ligi siatkarek. Pojawiają się jednak zapowiedzi budowy zespołu, który w ciągu dwóch, trzech lat awansuje do I ligi. Nowym trenerem będzie Marek Mierzwiński.

Obecnie klub jest na etapie poszukiwania zawodniczek, które wzmocniłyby zespół i rozpoczęły walkę o awans, który ma się stać faktem w przeciągu dwóch, trzech lat. Umowę z klubem podpisała już Marta Szymon, która w poprzednim sezonie grała na pierwszoligowych parkietach. Miejsce Mieczysława Puchalskiego na ławce trenerskiej zajmie Marek Mierzwiński, który prowadził m. in. Piasta Szczecin i zespół z Murowanej Gośliny.

W składzie zespołu pozostają też wszystkie miejscowe zawodniczki. – Są to dziewczyny, które grały w finale MP juniorek, a wiadomo, że dostać się do finału MP nie jest tak łatwo. Jakby nam się udało znaleźć jeszcze ze trzy, cztery doświadczone zawodniczki to na bazie tej młodzieży, która została można by stworzyć niezłą drużynę, która byłaby w stanie awansować o klasę wyżej – mówi Mierzwiński.

Czy intensywne działania klubu przyniosą rezultat i już niedługo Sulechów zagości na pierwszoligowych parkietach? Na razie to pytanie pozostaje bez odpowiedzi.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved