Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Remis w bloku i na zagrywce, przewaga w ataku Kubańczyków

Remis w bloku i na zagrywce, przewaga w ataku Kubańczyków

W drugim meczu rywalizacji Polska- Kuba zdecydowanie lepiej wyglądał polski blok, w tym elemencie biało-czerwoni zdobyli tyle samo 'oczek' co rywale. We wszystkich pozostałych elementach widoczna była wyraźna przewaga Kubańczyków.

Liderem w zdobyczach punktowych, wśród podopiecznych Daniela Castellaniego, był Piotr Gruszka z rezultatem 14 punktów, cztery ‚oczka’ mniej na swoim koncie zapisał Zbigniew Bartman. Trzecim w zestawieniu polskich punktujących był Daniel Pliński (8 punktów). Wśród Kubańczyków obok Cepedy (16 punktów) znacznie rezultat swojej drużyny poprawili Wilfredo Wenero Leon z 14 zdobytymi punktami i Robertlandy Aties Simón z 13.

W analizie skuteczności ataku polskich siatkarzy najlepiej zaprezentował się Piotr Gruszka z notą 54,55%, nasz atakujący z 22 otrzymanych piłek punktowym atakiem zakończył 12, dziewięć ataków zostało podbitych przez kubańskich obrońców, a tylko jedna akcja zakończyła się błędem bezpośrednim Polaka. Drugim siatkarzem sklasyfikowanym pod względem efektywności zagrań w ataku jest Zbigniew Bartman, który w 22 akcjach zdobył 8 punktów, co dało wynik 36,36%.
Większą stabilnością w tym elemencie mogą pochwalić się Kubańczycy, najlepszy Wilfredo Venero Leon uzyskał notę 58,33% kończąc 14 z 24 akcji, kolejny Rolando Abreu Cepeda odnotował skuteczność na poziomie 50%. Średnia kubańskiego zespołu wyniosła 54.29 %, w porównaniu z ty wynikiem nota naszej reprezentacji nie jest imponująca, a wynosi 40,59%.

Zdecydowanie lepiej niż w meczu pierwszym prezentowała się gra Polaków na siatce, szczególnie w przypadku bloku. Podopieczni trenera Blackwooda dziesięciokrotnie byli zatrzymywani na siatce przez biało-czerwony. Liderem rankingu w tym elemencie był Marcin Możdżonek z 3 punktowymi blokami, na pozycji kolejnej znajduje się Daniel Pliński ( 2 bloki). Identyczny rezultat uzyskali goście, z 10 punktów zdobytych blokiem najwięcej (po 3 ‚oczka’) zdobyli Leal i Hierrezuelo.



W przypadku gry w polu serwisowym nie odnotowano znacznej przewagi którejkolwiek z ekip. Bezpośrednio z zagrywki Polacy zdobyli 3 punkty, po jednym asie zaserwowali Piotr Gruszka, Zbigniew Bartman i Bartosz Kurek. Tylko 1 ‚oczko’ więcej w tym elemencie zdobyli Kubańczycy, a zawodnikiem najskuteczniej serwującym okazał się Rolando Abreu Cepeda – 2 asy serwisowe.

Mało efektownie wyglądają noty idealnego przyjęcia w obu ekipach. Siatkarze z Kuby na 67 piłek tylko 30 przyjęli idealnie ‚w punkt’, co dało rezultat 37,31%. Najlepiej przyjmującym był Wilfredo Leon (35,29%). Zdecydowanie lepiej wygląda klasyfikacja podopiecznych Daniela Castellaniego, łączny wynik drużyny to 45% perfekcyjnego odbioru, Najlepszym polskim zawodnikiem okazał się Michał Ruciak z 50%, niewiele niższy procent uzyskał debiutujący w tej edycji Ligi Światowej libero – Paweł Zatorski (48, 72%).

Lepiej niż w spotkaniu wczorajszym spisał się nasz rozgrywający- Paweł Zagumny po czterosetowej rywalizacji otrzymał notę 11,75. Podczas gdy uznany MVP spotkania rozgrywający Kuby- Raydel Aguirre Hierrezuelo zanotował wynik identyczny jak w spotkaniu pierwszym (10,00).

POLSKA                   KUBA
Punkty:

1. Piotr Gruszka          14 pkt           1. Rolando Abreu Cepeda      16 pkt
2. Zbigniew Bartman   10                 2. Wilfredo Venero Leon        14
3. Daniel Pliński            8                 3. Robertlandy Aties Simón   13

Atak:

1. Piotr Gruszka          12 pkt           1. Wilfredo Venero Leon        14 pkt
2. Zbigniew Bartman     8                 2. Rolando Abreu Cepeda     14
3. Daniel Pliński            6                 3. Robertlandy Aties Simón   10
Blok:

1. Marcin Możdżonek     3 pkt           1. Raydel Aguirre Hierrezuelo  3 pkt
2. Daniel Pliński            2                 2. Joandry Hidalgo Leal           3
3. Bartosz Kurek           1                 3. Robertlandy Aties Simón     2

Zagrywka:

1. Piotr Gruszka            1 pkt           1. Rolando Abreu Cepeda       2 pkt
2. Zbigniew Bartman     1                 2. Osmany Durruty Camejo    1
3. Bartosz Kurek           1                 3. Robertlandy Aties Simón     1

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved