Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Pomeczowe wypowiedzi po drugim spotkaniu Polski z Kubą

Pomeczowe wypowiedzi po drugim spotkaniu Polski z Kubą

fot. archiwum

Po dzisiejszej porażce Polacy całkowicie stracili szanse na awans do finałów. Szkoda, że nie pojedziemy do Cordoby bo najlepszym przygotowaniem do takiej imprezy jaką są Mistrzostwa Świata jest gra z najlepszymi zespołami- mówił po meczu  Piotr Gruszka.

Piotr Gruszka: Kubańczycy na pewno zagrali dwa lepsze spotkania niż na Kubie i zasłużenie zwyciężyli. Widać było, że naprawdę chcą pojechać na turniej finałowy. Popisali się bardzo dobrą grą, widać było, że są przygotowani na te mecze. Zaskoczyli mnie zwłaszcza swoją koncentracją. Przygotowujemy się teraz na mecze z Niemcami bo wygrane mecze zawsze podbudowują i na pewno będzie to dla nas dodatkowy bodziec żeby tę Ligę Światową dobrze skończyć. Szkoda, że nie pojedziemy do Cordoby bo najlepszym przygotowaniem do takiej imprezy jaką są Mistrzostwa Świata jest gra z najlepszymi zespołami a tam takich nie zabraknie. Mamy jeszcze pojedynki z Brazylią i to z nich musimy jak najwięcej wynieść. Musimy pracować nad stabilnością naszej gry bo znów graliśmy falami. Były momenty bardzo dobrej gry przeplatane niestety słabszymi. Kuba była za mocna w ten weekend.

Zbigniew Bartman: Kubańczycy byli rewelacyjnie dysponowani w ten weekend. Świetnie grali zagrywką, radzili sobie w ataku nawet z wysokich piłek dlatego nawet kilkukrotne odrzucenie ich od siatki nie dało spodziewanego rezultatu. Wszystkie zespołu, które by dziś stanęły po drugiej stronie siatki miałyby z Kubą ogromny problem.

Bartosz Kurek: Wszystko dziś szwankowało. Nie było pojedynczego elementu, który byłby decydujący o naszej porażce. Oczywiście nie możemy być zadowoleni ani my ani kibice. Ale spokojnie, musimy wrócić do naszej ciężkiej pracy i myślę, że z każdym następnym meczem powinno być coraz lepiej i z takim właśnie nastawieniem będziemy się spotykać na kolejnych treningach i podchodzić do kolejnych spotkań. Dziś Kubańczycy zaskoczyli nas trochę grą w obronie bo wszystkie piłki, które normalnie byłyby już w boisku, oni podbijali. Najlepiej by było gdyby takie mecze w ogóle się nie zdarzały, ale niestety się zdarzają i trzeba przejść nad tym do porządku dziennego.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved