Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr B: Udany rewanż Francuzów

LŚ, gr B: Udany rewanż Francuzów

Po porażce we wczorajszym spotkaniu z Serbią, Francja po zaciętym pięciosetowym spotkaniu zrewanżowała się rywalom. Cały mecz był bardzo wyrównany, piąta partia to jednak zdecydowana przewaga Francji i zwycięstwo 15:8.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki o każdy punkt. Żadna z drużyn nie była w stanie „uciec" rywalowi. Dopiero skuteczna gra blokiem pozwoliła Serbii w dalszej części seta na zdobycie przewagi. Jednak to „Trójkolorowi" w końcówce wypracowali sobie przewagę pozwalająca na wygraną w tej partii.

W drugim secie gospodarze znów wykorzystali swoją dobrą grę blokiem, by odskoczyć Francuzom na dwa punkty. Ci jednak zagrali bardzo skutecznie w obronie i zdobyli trzy punkty z rzędu. Serbowie jednak wzięli się za odrabianie strat i byli wręcz nie do zatrzymania, z łatwością zdobywając kolejne punkty. Nie mogło to się skończyć inaczej, jak zwycięstwem w drugiej odsłonie meczu.

Trzeci set to znów gra „punkt za punkt" i tylko „oczko" przewagi podopiecznych Igora Kolakovicia. Francuzi natomiast dzięki serii punktów odskoczyli rywalowi, jednak po drugiej stronie siatki na dobre rozegrał się Nikola Kovacević, którego skuteczne ataki pozwoliły Serbii na wygranie trzeciej partii.

Po wyrównanym początku w czwartym secie, „Les Bleus" wypracowali sobie niewielką przewagę. Serbowie poprawili co prawda skuteczność swojej gry, jednak nie na tyle, by zagrozić rywalowi, który wyszedł na prowadzenie 19:14, co zaowocowało czasem na żądanie Kolakovicia. Przerwa w grze nie przyniosła rezultatu, bowiem goście wygrali tę partię i doprowadzili tym samym do tie-breaka.

Francuzi rozpoczęli decydującą partię z wysokiego C, od razu wypracowując sobie trzy punkty przewagi. Szkoleniowiec Serbów znów ratował się wzięciem czasu, ale po nim goście zdobyli kolejny punkt i ich przewaga rosła aż do momentu zmiany stron. Wtedy gospodarze zdołali nieco odrobić straty, ale i tak to „Trójkolorowi" triumfowali w tej partii, wygrywając ją do 8 i cały mecz 3:2.

Serbia- Francja 2:3
(23:25, 25:18, 25:21, 20:25, 8:15)

Serbia: Kovacević N. (22), Janić (17), Petković (1), Stankovic (9), Starović (16), Podrascanin (6), Rosić (libero) oraz Terzić (1), Nikić (1) i Dokić
Francja: Hardy-Dessources (2), Vadeleux (9), Toniutti (1), Samica (24), Marechal (15), Kieffer (8), Henno (libero) oraz Rouzier (5), Tolar (13), Rowlandson, Takaniko i Geiler

Po meczu powiedzieli:

Bojan Janić (kapitan reprezentacji Serbii): – Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudny mecz. Myślę, że nie skoncentrowaliśmy się dzisiaj dostatecznie, ale nadal mamy szanse na awans do turnieju finałowego Ligi Światowej, o czym wcześniej mogliśmy tylko marzyć. Wszystko jest w naszych rękach i musimy wygrać z Włochami, by pojechać do Argentyny. Zrobimy wszystko, by osiągnąć ten cel.

Oliver Kieffer (kapitan reprezentacji Francji): – To jest bardzo ważne zwycięstwo dla nas, bo zdobyliśmy trochę punktów poprawiających naszą pozycję w tabeli. Zagraliśmy zespołowo i osiągnęliśmy nasz cel.

Igor Kolaković (trener reprezentacji Serbii): – Chciałbym pogratulować drużynie Francji. Brakowało nam świeżości w decydujących momentach meczu. Myślę, że zmarnowaliśmy naszą szansę w pierwszym secie i pozwoliliśmy Francuzom przejąć kontrolę nad spotkaniem. Udało nam się wprawdzie wygrać dwa sety z rzędu, ale presja na nas była zbyt mocna. Musimy wyciągnąć lekcję z tej porażki skoncentrować się na meczach z Włochami, ponieważ stawką jest awans do Final Six.

Philippe Blain (trener reprezentacji Francji): – Zdobyliśmy bardzo ważne dla nas dwa punkty. Mieliśmy dziś dobrą atmosferę w drużynie, co jest rezultatem wczorajszego spotkania z zawodnikami, gdzie uświadomiono im, jak ważny jest „team spirit" w meczach, gdzie stawka jest wysoka. Zaowocowało to dzisiaj wygraną i jestem dumny z moich zawodników.