Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Druga wygrana „Canarinhos” w czterech setach

LŚ, gr. A: Druga wygrana „Canarinhos” w czterech setach

W drugim spotkaniu reprezentacji Brazylii i Korei Płd. ponownie ponownie po czterech partiach lepsi okazali się podopieczni Bernardo Rezende. Koreańczycy w drugim oraz trzecim secie toczyli zaciętą walkę z siatkarzami "Canarinhos".

W pierwszej partii warunki bezwzględnie dyktowali Brazylii. Skuteczna gra w obronie oraz solidny blok przyniosła efekt w postaci wygranej 25:18. W drugim secie rozpoczął się popis gry Yeo Oh-Hyun. Efektowne obrony koreańskiego libero pozwalały podopiecznym trenera Chi-Yong Shin prowadzić z rywalami wyrównaną grę. W końcówce przypomniał o sobie Leandro Vissotto. Akcje brazylijskiego atakującego zapewniły mistrzom świata 25:23. Przez większość trzeciej odsłony przewaga utrzymywała się po stronie „Canarinhos". Jednak tym razem ostatnie akcje należały do gospodarzy, którzy rozstrzygnęli trzeciego seta na swą korzyść 25:23. Czwarty akt przebiegał, podobnie jak pierwszy, po myśli ekipy Rezende. Koreańczycy, popełniając mnóstwo błędów, znacznie ułatwiali brazylijskim zawodnikom zadanie. Set zakończył się wygraną Brazylijczyków do 15.

Powiedzieli po meczu:
Tae-Woong Choi, kapitan reprezentacji Korei Płd.: Rozegraliśmy cztery mecze przeciwko Brazylijczykom i wszystkie cztery zakończyły się porażką. Reprezentacja Brazylii jest znakomitą drużyną. Zdołaliśmy ugrać jedynie trzy sety, jednak ekipa Brazylii przewyższa nas we wszystkich elementach gry. Nauczyliśmy się od nich wiele. Jeśli awansują do Final Six, mam nadzieję, że po raz kolejny będą najlepsi.

Murilo Endres, kapitan reprezentacji Brazylii: Dziś mieliśmy trudniejsze zadanie, ponieważ Koreańczycy zagrali lepiej niż wczoraj. Mamy nadzieję, że Koreańczycy osiągną jeszcze dobry rezultat w tegorocznej Lidze Światowej.

Chi-Yong Shin, szkoleniowiec reprezentacji Korei Płd.: Przykro mi, że kibice koreańscy nie obejrzeli ani jednego zwycięstwa swoich ulubieńców. Czuję się odpowiedzialny za ten stan rzeczy. Zrobimy wszystko, by zagrać jak najlepiej na Igrzyskach Azjatyckich w Chinach. Naszym celem jest złoty medal.

Bernardo Rezende, trener reprezentacji Brazylii: Sądzę, ze reprezentacja Korei robi postępy. Im więcej nabierze doświadczenia, tym będzie silniejsza. Koreańczycy od początku rundy interkontynentalnej znajdowali się pod presją, bowiem trafili do tzw. „grupy śmierci", z tak silnym drużynami jak Brazylia, Bułgaria i Holandia. Obecnie jesteśmy bardzo niespójnym zespołem, musimy to kontrolować. Mamy przed sobą sporą pracę do wykonania. Mam nadzieję, że przyniesie ona efekty w rundzie finałowej.

Korea Płd. – Brazylia 1:3
(18:25, 23:25, 25:23, 15:25)

Korea Płd.: Young-Soo (1), Sun-Soo, Sung-Min (21), Yo-Han (2), Hyun-Yong (7), Yung-Suk (10), Oh-Hyun (libero) oraz Tae-Woong (1), Hak-Min (9), Dong-Jin (5), Hee-Jin i Kang-Joo
Brazylia: Bruno (3), Vissotto (24), Murilo (8), Rodrigao (10), Lucas (10), Dante (16), Mario (libero) oraz Wallace (6) i Marlon