Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Bułgaria pozostaje w grze o turniej finałowy

LŚ, gr. A: Bułgaria pozostaje w grze o turniej finałowy

Ponownie w rywalizacji Bułgarii z Holandią lepsi okazali się gospodarze, którzy pewnie zwyciężyli w trzech setach zapisując na swoim koncie kolejne cenne punkty. Ostatecznie o tym kto zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecydują spotkania Brazylii z Bułgarią.

Drugi mecz na bułgarskim parkiecie rozpoczął się wyraźnie po myśli gospodarzy zawodów. Niesieni dopingiem licznie zgromadzonej publiczności, podopieczni Silvano Prandi set otwarcie rozegrali niezwykle pewnie. Pomarańczowym nie pomagała nawet niezwykła determinacja po przegranym pierwszym spotkaniu z drużyną Bułgarii. Holendrzy nie potrafili znaleźć recepty na wyśmienicie funkcjonujący blok swoich rywali i pierwszą partię przegrali trzypunktową różnicą na tablicy wyników.

Drugi set goście rozpoczęli od mocnego uderzenia. Gospodarze, pod wodzą kapitana Władimira Nikołowa, postanowili jednak pokazać, że wygrana w pierwszej odsłonie nie była dziełem przypadku. Szczelny bułgarski blok i liczne niewymuszone błędy po holenderskiej stronie siatki okazały się kluczem do sukcesu w secie numer 2, wygranym przez podopiecznych trenera Silvano Prandi 25:20.

W kolejnej, i jak się okazało ostatniej partii, emocji na pewno nie zabrakło. Set decydujący o być, albo nie być dla drużyny Holandii, trzymał kibiców w napięciu do samego końca. Przedłużające się nadzieje gości na utrzymanie w grze, zostały rozwiane dopiero ze zdobyciem 32. punktu przez siatkarzy z Bułgarii. Teraz o pierwszym miejscu w grupie A zadecydują wyniki rywalizacji pomiędzy zwycięzcami dzisiejszego spotkania, a drużyną Brazylii.

Bułgaria- Holandia 3:0
(25:22, 25:20, 32:30)

Bułgaria: Żekow (4), Kazijski (11), Josifow, Aleksjew (14), Nikołow N. (9), Sokołow (5), Salparow (libero) oraz Bratoew G., Ananiew, Bratoew V. (1) , Nikołow V. (7), Todorow (2)
Holandia: Van Harskamp ()3, Rauwerdink (6), Kooistra (8), Klapwijk (15), Kooy (14), Bontje (9), Maan (libero) oraz Freriks, Van Dijk, Mast