Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Czesi najlepsi w turnieju Grand Prix w Lublinie

Czesi najlepsi w turnieju Grand Prix w Lublinie

fot. archiwum

W miniony weekend po raz pierwszy w Lublinie odbyło się Grand Prix Polski w siatkówce plażowej. Rozgrywkom towarzyszyło mnóstwo emocji, a rywalizacja stała na wysokim poziomie. Ostatecznie najlepsi okazali się Czesi Jan Dumek i Martin Tichy.

W finale po zaciętej walce pokonali Marka Leźnickiego i Michała Makowskiego 2:0. Oba zespoły, z powodu małej liczby punktów w rankingu PZPS, nie były rozstawione i musiały rozpocząć rywalizację w eliminacjach.

Wcześniejsze zapoznanie się z piaskiem oraz piłkami i dodatkowy dzień na przećwiczenie wyuczonych schematów okazało się jednak dodatkowym atutem i zaprocentowało w turnieju głównym. – Drugie miejsce to dla nas spory sukces. Nie spodziewaliśmy się, że uda się nam dojść tak daleko – powiedział Marek Leźnicki, mistrz Europy do lat 20 sprzed roku.

Młodzi Polacy byli autorami największej niespodzianki w turnieju. W początkowej fazie pokonali rozstawioną z numerem pierwszym parę Damian Wojtasik i Rafał Szternel. Na dosyć wczesnym etapie, bo zajmując miejsce w gronie par 6-12, z rozgrywkami pożegnał się także były reprezentant Polski Marcin Nowak, grający w zespole z Michałem Michalakiem.Trzecie miejsce zajęli Grzegorz Klimek i Dominik Witczak, zdobywcy czerwcowego Pucharu Polski. W finale pocieszenia pokonali Artura Jacyszyna i Grzegorz Pietkiewicza z Olsztyna.

Zdajemy sobie sprawę, że siatkówka plażowa stoi w Polsce na bardzo wysokim poziomie i w najśmielszych marzeniach nie myśleliśmy o zwycięstwie. Nasze przypuszczenia potwierdziły się podczas turnieju – mówili po turnieju zwycięzcy. – Było bardzo wielu dobrych zawodników, zaciętych pojedynków i efektownych zagrań. Na szczęście udało się nam trafić z formą i zostawiliśmy rywali w tyle. Bardzo pomogła nam również publika, bo, mimo, że jesteśmy obcokrajowcami, to zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło.

Więcej w Dzienniku Wschodnim

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved