Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wypowiedzi po meczu Polska – Kuba

Wypowiedzi po meczu Polska – Kuba

fot. archiwum

Sobotnia porażka reprezentacji Polski z Kubą praktycznie przekreśla szanse biało-czerwonych na awans do Final Six. - W pewnym momencie stwierdziliśmy, że tego spotkanie się nie da wygrać - mówił po meczu Krzysztof Stelmach.

Patryk Czarnowski: Widać, że Kubańczycy są w gazie. Zagrali dziś bardzo dobre spotkanie. Natomiast  nie był to nasz dobry mecz. Z pewnością jutro musimy wykorzystać element zagrywki i odrzucić przeciwnika od siatki, bo bez tego będzie niezmiernie trudno zatrzymać tych specyficznych graczy. Wiadomo, że grają oni siatkówkę siłową i przede wszystkim bardzo szybką. Ich rozgrywający ma do swojej dyspozycji kilka armat. Widać, że jako drużyna stanowią kolektyw. Staramy się nie myśleć na razie o turnieju finałowym. Przed nami jeszcze spotkania grupowe i staramy się skupiać na każdym meczu bez wybiegania myślami w przyszłość. Chcę zapewnić wszystkich kibiców, iż mimo, że najważniejsze są Mistrzostwa Świata, to nie odpuszczamy żadnego spotkania i do każdego przygotowujemy się tak samo i każde tak samo chcemy wygrać.

Krzysztof Stelmach: Dziś był taki dzień, że w pewnym momencie stwierdziliśmy, że tego spotkanie się nie da wygrać. Kubańczycy zagrali bardzo dobrze a nam brakowało wszystkich tych atutów, którymi dysponowaliśmy w Hawanie. Finał właściwie już jest poza naszym zasięgiem, a przynajmniej nie zależy już tylko od nas, a zawsze najlepiej liczyć na siebie.

Grzegorz Łomacz: Kubańczycy mocno zaryzykowali zagrywką i pozostało nam grać tak jak przeciwnik pozwalał. Od pierwszych meczów z Niemcami widoczna była zwyżka naszej formy, dziś niestety nie potrafiliśmy postawić się mocnej grze Kubańczyków. Moim zdaniem było to efektem bardzo dobrzej dyspozycji dnia naszych przeciwników i jutro już Kuba nie zagra na takim poziomie.Piotr Gruszka: Kuba już od początku spotkania przejęła inicjatywę w grze. Nasi przeciwnicy wyszli na boisko skoncentrowani i od początku konsekwentnie realizowali założenia taktycznie celując w nas mocną zagrywką. Pozwoliliśmy im grać na siatce, co jest ich największym atutem. Cały czas próbowaliśmy szukać ataku, mieliśmy nie najlepszą zagrywkę, a Kubańczycy kończyli akcje, z każdą piłką grając coraz lepiej. W III secie chcieliśmy odskoczyć, ale w dwóch ustawieniach stanęliśmy w miejscu. Szkoda meczu, awansu raczej też, ale teraz najważniejsze to wyciągnąć wnioski z tej porażki i jutro powalczyć o zwycięstwo. Mamy jeszcze czas do kluczowej imprezy, jaką są Mistrzostwa Świata, ale takie mecze są bardzo ważne w okresie przygotowań. Każde zwycięstwo z jakimś dobrym zespołem podbudowuje, wzmaga pewność siebie, dlatego też potrzebna jest gra z takimi przeciwnikami .

Michał Ruciak: Chcieliśmy koniecznie wygrać to spotkanie, by przybliżyć szansę awansu do Final Six, ale niestety nie zaczęliśmy dobrze tego meczu. Kubańczycy od początku prowadzili swoją grę, mocno zagrywali i odrzucili nas od siatki. Utrudnili nam przyjęcie, zabrakło też skutecznego ataku, a w konsekwencji traciliśmy punkty. Zagraliśmy bojaźliwie, zbyt często nie mogliśmy przebić się przez blok. Kuba wykorzystała wszystkie nasze słabości. Każdy z nas znał wagę spotkania i koniecznie chciał zdobywać jak najwięcej punktów. Chyba zabrakło lidera, który by to pociągnął. Trener zapewne przeanalizuje spotkanie i wyciągniemy wnioski z dzisiejszej porażki, by jutro powalczyć o zwycięstwo za trzy punkty.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved