Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Łukasz Żygadło: Ten mecz nam nie wyszedł

Łukasz Żygadło: Ten mecz nam nie wyszedł

fot. archiwum

Po pierwszym meczu z Kubą w łódzkiej Atlas Arenie szanse Polaków na awans do turnieju finałowego Ligi Światowej znacznie zmalały. - My oczywiście walczymy do końca - zapewniał oglądający mecz z trybun, rozgrywający Łukasz Żygadło.

Oglądałeś ten mecz z boku. Czego dziś brakowało biało-czerwonym?

Łukasz Żygadło:Powiem brutalnie – wszystkiego. Kubańczycy postawili na mocną zagrywkę a my mieliśmy problem z przyjęciem. My z kolei nie potrafiliśmy ich odrzucić od siatki co skutkowało mocnym rozrzuceniem naszego bloku. Dziś to oni decydowali, jaki będzie wynik. Im mniej robili błędów, tym ich przewaga była większa, im więcej wtedy my się do nich zbliżaliśmy. Na Kubie to oni byli w sytuacji defensywnej, tutaj role się odwróciły.

Przed meczem mówiło się, że kluczowa będzie zagrywka. I tak było, ale tylko ze strony reprezentacji Kuby.Jeśli Kubańczycy zaczynają zagrywać piłkę szybującą to o daje do myślenia i o czymś świadczy. Dziś świadczyło o tym, że nasze przyjęcie było bardzo słabe. Wystarczy zerknąć w statystyki aby się przekonać, że dziś ten mecz nam nie wyszedł.

Awans do Final Six mocno się oddalił, ale matematyczne szanse jeszcze są.

– My oczywiście walczymy do końca, z czego moim zdaniem jesteśmy znani. Od tych pierwszych meczów z Niemcami, kiedy to byliśmy w pierwszej fazie przygotowań do sezonu reprezentacyjnego, nasza forma systematycznie rosła. Dziś przydarzył nam się mecz, w którym nic nam nie wychodziło. Liczę, że to był tylko gorszy dzień i że jutro będzie dużo lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved