Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Włosi wracają z Chin z kompletem punktów

LŚ, gr. B: Włosi wracają z Chin z kompletem punktów

Siatkarze reprezentacji Włoch po wczorajszej wygranej z Chinami dziś ponownie nie dali azjatyckiej ekipie żadnych szans. Podopieczni Andrei Anastasiego wygrali w trzech setach, ale należy dodać, że poza pierwszym setem nie był to dla nich łatwy mecz.

Włosi kontrolowali grę rozpoczynając pierwszego seta od czteropunktowego prowadzenia. Chińczycy zaczęli jednak dobrze grać blokiem i wkrótce objęli prowadzenie. Gospodarze nie mogli jednak nadążyć za tempem gry rywali i w konsekwencji przegrali tę partię.

Chińczycy walczyli w drugim secie, prowadzili nawet 6:4. Obie ekipy grały na równych warunkach. Gospodarze mieli kilka szans, ale goście zorganizowali się w ataku i wygrali tę partię. W końcówce tego seta trener wpuścił na boisko Hui Ding, który był wpisany jako nominalny libero i nie mógł grać na przyjęciu. Po kilkunastominutowej naradzie wynik przywrócono na 23:23.

Chińczycy rozpoczęli trzecią odsłonę popełniając dużą ilość błędów, ale próbowali odrobić straty. Nie mogli jednak znaleźć swojego rytmu. Zresztą obie strony popełniały dużą ilość błędów, zanim Włosi wykorzystali szansę na zakończenie spotkania.

W ostatniej już kolejce fazy interkontynentalnej Chińczycy podejmą u siebie Francję, natomiast Włosi udadzą się do Serbii.

Chiny – Włochy 0:3
(17:25, 25:27, 21:25)

Chiny: Hongmin Bian (9), Yuan Zhi (1), Liang Chunlong (6), Zhong Weijun (6), Shen Qiong (6), Li Runming , Ren Qi (libero) oraz Zhang Chen, Chen Ping (11)

Włochy: Mastrangelo (8), Parodi (11), Vermiglio (2), Maruotti (11), Fei (21), Birarelli (6), Marra (libero) oraz Travica

Po meczu powiedzieli:

Qiong Shen (kapitan reprezentacji Chin): Myślę, że dziś był wspaniały mecz. Mimo, że przegraliśmy, był on bardzo cenny. Dzięki niemu dużo się nauczyliśmy. Myślę, że wykonaliśmy dobra pracę w bloku.

Valerio Vermiglio (kapitan reprezentacji Włoch): Dzisiaj jesteśmy zachwyceni, że wygraliśmy 3:0. Na początku pierwszego seta graliśmy dobrze, ale kiedy Chiny grały dobrze w drugim secie my byliśmy nerwowi. Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy.

Yhou Jianan (trener reprezentacji Chin): Przegraliśmy 0:3, ale jestem zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Udało nam się zrealizować naszą taktykę i umiejętności. Gratulację dal Italii, to jest silna drużyna.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Włoch): Dziś Chiny grał lepiej niż wczoraj. Dla nas to jest ważne zwycięstwo, ale kiedy musisz wygrać mecz, staje się to trudniejsze. To ważne dla nas, by znaleźć się w Final Six. Może uda się tam pojechać.