Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kubańczycy lepsi w niemal każdym elemencie

Kubańczycy lepsi w niemal każdym elemencie

W pierwszym przegranym przez Polaków spotkaniu z Kubą, biało-czerwoni mieli problemy ze skutecznością we wszystkim elementach siatkarskiego rzemiosła. Najjaśniejszym punktem w drużynie Daniela Castellaniego był zdobywca 13- punktów Michał Ruciak.

Najlepiej punktujący w naszej reprezentacji nie miał wsparcia kolegów z drużyny, obok 13 punktów Ruciaka, kolejne miejsca w klasyfikacji zajęli Piotr Gruszka i Bartosz Kurek z wynikiem po 6 punktów. Po drugiej stronie siatki najwięcej- 16- ‚oczek’ dla swojej ekipy zdobył Rolando Abreu Cepeda, niewiele mniej bo 15 punktów ekipie gości dały zagrania MVP spotkania , którym został Robertlandy Aties Simón. Szukając trzeciego punktującego ekipy gości pojawia się już spory dystans, Wilfredo Venero Leon skutecznie zakończył 9 akcji.

Imponująco nie wygląda statystyka skuteczności ataku Polaków, najwyższą notę (46,15%) otrzymał Bartosz Kurek, który na 13 szans w ataku wykorzystał tylko 6. Tyle samo zagrań skutecznie zakończył Piotr Gruszka, jednak polski atakujący miał więcej możliwości ( 15 ataków) polepszenia swojego wyniku. Za wynikiem 40% Piotra Gruszki uplasował się jego zmiennik, zdobywca czterech ‚oczek’ w 12 akcjach- Jakub Jarosz (33,33%). Łączna nota polskich atakujących nie przekroczyła nawet 50%, z 74 piłek otrzymanych na siatce, skutecznym atakiem podopieczni trenera Castellaniego zakończyli 35, z łącznym rezultatem 47,30%.
Blisko 70% efektywnością w ataku może pochwalić się Rolando Abreu Cepeda , Kubańczyk z 23 piłek zakończył 16, dwukrotnie popełnił błąd na siatce i pięciokrotnie jego zagrania zostały podbite przez polskich obrońców. Wilfredo Venero Leon uzyskał rezultat zbliżony do wyników biało- czerwonych (40%), wyraźnie poniżej oczekiwań zaprezentował się Joandry Hidalgo Leal z 25% skuteczności. Ogólny rezultat podopiecznych Orlando Samuelsa Blackwooda jest jednak o blisko 10% lepszy niż w przypadku naszych reprezentantów.

Element będący kluczem do zwycięstwa w drugim meczu obu ekip rozgrywanym na Kubie, dziś w wykonaniu polskiego zespołu praktycznie nie funkcjonował. Na przestrzeni trzech partii biało-czerwoni tylko dwukrotnie zatrzymali rywala na siatce. Po jednym bloku punktowym na swoim koncie zapisali Michał Ruciak i Marcin Możdżonek. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się kubańscy blokujący, łącznie uzyskując rezultat 10 bloków. Polskich atakujących na siatce najczęściej zatrzymywali Joandry Hidalgo Leal oraz Robertlandy Aties Simón (po 3 bloki).Bezpośrednio na zagrywce lepsi okazali się siatkarze Daniela Castellaniego, co nie miało jednak istotnego wpływu na zmianę obrazu gry. Najwięcej, bo 4 punkty, w tym elemencie zdobył Michał Ruciak, po jednym asie serwisowym na swoim koncie zapisali Zbigniew Bartman i Marcin Możdżonek . Połowę mniej, bo 3 ‚oczka’ dzięki skutecznej zagrywce zdobyli goście, po zagrywkach Simona i Hierrezuelo.

Wyniki uzyskane na zagrywce nie miały odzwierciedlania w notach perfekcyjnego przyjęcia serwisu. Polacy otrzymali swoją najniższą, w tej edycji Ligi Światowej, notę za perfekcyjne przyjęcie (19,70%). Również w tym elemencie najlepszym biało-czerwonym był Michał Ruciak z wynikiem 48, 15% (13 na 27 piłek przyjętych idealnie). Fatalny rezultat uzyskał nasz libero- Piotr Gacek, przyjmując ‚w punkt’ 3 na 22 otrzymane piłki (4,55%).Wbrew pozorom wynik Kubańczyków nie był wiele lepszy, łączna średnia drużyny wyniosła 29,31%, a najlepszym przyjmującym z wynikiem 38,89% okazał się Keibir Torres Gutierrez.

Porównując oceny rozgrywających po raz kolejny lepszy wynik uzyskał reprezentant Kuby – Raydel Aguirre Hierrezuelo, z notą 10,00. W tym zestawieniu słabiej wypadli Polacy, nasz pierwszy rozgrywający Paweł Zagumny uzyskał notę 7,00.

        POLSKA       KUBA
Punkty:
1. Michał Ruciak 13 pkt 1. Rolando Abreu Cepeda 16 pkt
2. Bartosz Kurek 6 2. Robertlandy Aties Simón 15
3. Piotr Gruszka 6 3. Wilfredo Venero Leon 9
Atak:
1. Michał Ruciak 8 pkt 1. Rolando Abreu Cepeda 16 pkt
2. Bartosz Kurek 6 2. Robertlandy Aties Simón 10 3. Piotr Gruszka 6 3. Wilfredo Venero Leon 8
Blok:
1. Michał Ruciak 1 pkt 1. Joandry Hidalgo Leal 3 pkt
2. Marcin Możdżonek 1 2. Robertlandy Aties Simón 3
3. Raydel Aguirre Hierrezuelo 2
Zagrywka:
1. Michał Ruciak 4 1. Robertlandy Aties Simón 2
2. Zbigniew Bartman 1 2. Raydel Aguirre Hierrezuelo 1
3. Marcin Możdżonek 1

 

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved