Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kazimierz Pietrzyk: Mogę powiedzieć, że mierzymy w medal

Kazimierz Pietrzyk: Mogę powiedzieć, że mierzymy w medal

fot. archiwum

Kluby siatkarskiej PlusLigi poznały już rozkład gier w nowym sezonie. Rywalizacja wystartuje później niż zwykle, a drużyny, ze względu na wprowadzone w systemie rozgrywek zmiany, rozegrają więcej spotkań niż dotychczas zakładał system ligowy.

Decyzja o uzupełnieniu PlusLigi o dodatkową fazę rozgrywana jeszcze przed rundą play-off została podjęta krótko po zakończeniu sezonu 2009/2010. Przedstawiciele klubów siatkarskiej PlusLigi zwracają uwagę na dużą ilość spotkań, jakie będą musiały być rozgrywane ( dotychczas było to 27-33 meczów, podczas gdy w ramach zmiany systemu może być 34-38).

Prezes ZAKSY Kędzierzyn- Koźle Kazimierz Pietrzyk zaznacza jednak, jak wiele korzyści niesie za sobą ten typ przeobrażenia rozgrywek PlusLigi.
– Unikniemy takich sytuacji jak w poprzednim sezonie ,- że było parę meczów o nic. Po to się przecież gra, żeby zdobywać punkty. Nie będzie też układania, z kim chce się zagrać w play-off, co na pewno uatrakcyjni finisz rundy zasadniczej – oceniał prezes, dodając jednak, że system ten ma również pewne wady- Z punktu widzenia marketingowego jest to świetna promocja dyscypliny, ale jeśli chodzi o kwestię sportowe, to z powodu natłoku meczów, które będą grane często w środku tygodnia (a trzeba przecież pamiętać o dojazdach na nie) zabraknie czasu na treningi. Tym bardziej iż sezon przez mistrzostwa świata, które będą trwały do 10 października, zaczyna się później niż zwykle. A dochodzą jeszcze europejskiepuchary.

Z punktu widzenia kędzierzynian, mających w swojej ekipie wielu aktualnych reprezentantów pojawia się zagrożenie, że w wyniku obciążeń treningowych i nasilonej liczby rozgrywanych spotkań pojawi się kryzys formy w najważniejszych momentach rywalizacji ligowej. Prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle uważa, że tego typu obawy są jak najbardziej uzasadnione:– Może to odbić się na ich formie już w trakcie sezonu. Już spotkaliśmy się przecież z sytuacjami, gdy kadrowicz w pewnym momencie obniżał loty, ale też w okolicach lutego, marca wracał do swej dobrej dyspozycji. Z drugiej strony są też plusy, do których zaliczyłbym zgranie się chłopaków, zanim jeszcze wrócą do zajęć w klubie.

Tegoroczne transfery kędzierzynian robiły wrażenie, o nowych zawodnikach klubu mówiło się coraz częściej, czy w najbliższym sezonie ZAKSA Kędzierzyn- Koźle jest będzie gotowa na walkę o tytuł mistrzowski? – W kwestiach sportowych wszystko już mamy poukładane, teraz trzeba popracować nad finansami. Na pewno mogę powiedzieć, że mierzymy w medal. Mamy zespół, który stać na walkę w ścisłym finale- kończy prezes Pietrzyk.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved