Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Pliński: Zrobili z naszego bloku wiatrak

Daniel Pliński: Zrobili z naszego bloku wiatrak

fot. archiwum

Po trzech setach Polacy musieli uznać dziś wyższość Kubańczyków - Mnie osobiście porażki bardzo mocno motywują. Na pewno będziemy chcieli wyciągnąć wnioski, a czy to się uda, to jutro zweryfikuje to boisko - stwierdził po spotkaniu z Kubą Daniel Pliński.

Ciężko na analizę tak na gorąco. Na pewno czegoś zabrakło, takiej skuteczności. Początek był zawsze dla nich, potem środek seta to my prowadziliśmy swoją grę, nadrabialiśmy straty, oni popełniali błędy. W końcówkach znów coś jakby się zacinało, nie potrafiliśmy wyjść obronną ręką z serii – podsumował sobotnią rywalizację Michał Ruciak. Kubańczycy przeważali dziś praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, chociaż nie ustrzegli się błędów własnych. Podopieczni Orlandi Samuelsa Blackwooda oddali dziś naszym siatkarzom dwadzieścia cztery oczka, przy osiemnastu otrzymanych od Polaków.

W porównaniu do poprzednich spotkań biało-czerwonych, w sobotę osłabła siła serwisu naszych siatkarzy. Jak stwierdził Daniel Pliński Byliśmy mało agresywni na zagrywce. Graliśmy dużo taktycznie, ale na tą drużynę to było zbyt mało. Byli dobrze przygotowani, wiedzieli gdzie będziemy zagrywać, dzięki czemu przyjmowali w punkt, a później robili z naszego bloku wiatrak – Naszym siatkarzom udało się po raz pierwszy zatrzymać rywali dopiero w trzecim secie. Zupełnie inaczej gra w defensywie wyglądała podczas wygranego meczu w Hawanie – Na pewno należy zwrócić uwagę na blok Kubańczyków. Kiedy wygraliśmy w drugim spotkaniu, zablokowali nas trzy razy, dziś dziesięć. To jest ta różnica, dlatego ten dzisiejszy mecz przegraliśmy w trzech setach. Kubańczycy się nakręcają właśnie blokiem. Wszystko im wtedy wychodzi – stwierdził środkowy reprezentacji Polski.

Wygrana w dzisiejszym meczu dawała Polakom możliwość pozostania w walce o awans do Final Six Ligi Światowej, które w tym roku odbędzie się W Cordobie. Dzięki zwycięstwu w trzech setach, to jednak Kubańczycy przybliżyli się do występu w odbywającym się w Argentynie turnieju – Wiadomo jaka była stawka tego spotkania i każdy, to wiedział i bardzo chciał wygrać robiąc tym samym wszystko aby tak się stało. Szkoda, bo na pewno stać nas na lepszą grę niż dziś – stwierdził po meczu Michał Ruciak, który po chwili dodał – Kubańczycy wiedzieli, że wygrana za trzy punkty zbliża ich bardzo do awansu do finału, o czym marzy każdy zespół.

Polacy zapowiadają walkę w jutrzejszym spotkaniu oraz chęć doprowadzenia do wyrównania stanu rywalizacji z Kubańczykami. W Hawanie pierwszy mecz padł łupem siatkarzy z Ameryki Południowej, którzy wygrali w pięciu setach. Następnego dnia górą, po trzech setach górą byli Polacy – Będziemy chcieli pokazać, że u siebie z Kubą też możemy wygrać i będziemy walczyć o te trzy punkty – zapowiadał Michał Ruciak – Dziś możemy tylko obiecywać, a przecież stać się inaczej. Będziemy starać się walczyć i pokonać Kubańczyków – zapowiedział zaś Daniel Pliński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved