Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stavanger: Norwegia bezlitosna dla polskich plażowiczów

WT Stavanger: Norwegia bezlitosna dla polskich plażowiczów

Ostatnia polska para grająca w turnieju Grand Slam, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w dniu dzisiejszym pożegnała się z norweskim Stavanger. Biało-czerwoni przegrywając z gospodarzami turnieju uplasowali się na ostatnim, dwudziestym piątym miejscu.

Po dwóch przegranych spotkaniach w norweskim turnieju, w dniu dzisiejszym para Fijałek/Prudel, aby utrzymać się w grze, nie mogła popełnić błędu w meczu ostaniej szansy. Polacy musieli dziś wygrać z gospodarzami turnieju bez straty seta. To zadanie okazało się jednak zbyt trudne.

W pierwszym secie dzisiejszego meczu Polacy ulegli parze Skarlund/Spinnangr do 17. W drugiej odsłonie do zwycięstwa i możliwości rozwiązania spotkania na własną korzyść w tie-breaku zabrakło naprawdę niewiele. Norwedzy, którzy mieli zaledwie jeden punkt przewagi nad Polakami w grupowej tabeli, pokonali naszą eksportową parę 21:19 i w całym meczu 2:0. Tym samym zapewnili sobie awans do kolejnej rundy turnieju.

Jutrzejszym rywalem rozstawionych  z numerem 9. Norwegów będzie para ze Stanów Zjednoczonych, Keenan/Jennings. Polacy zakończyli rywalizację na ostatnim, dwudziestym piątym miejscu.

Fijalek-Prudel POL [8] – Skarlund-Spinnangr NOR [9] 0:2
(17:21, 19:21)

W drugim dzisiejszym meczu polskiej grupy nie było niespodzianki. Będący na czele tabeli grupy Q, Samoilovs/Sorokins w dwóch partiach pokonali szajcarski duet Heyer-Heuscher.

Heyer-Heuscher SUI [24] – Samoilovs-Sorokins LAT [25] 0:2
(17:21, 17:21)

źródło: fivb.org, inf. własna