Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polskie juniorki ponownie nie sprostały Słowaczkom

Polskie juniorki ponownie nie sprostały Słowaczkom

W drugim sparingu z reprezentacją Słowacji Polki po raz kolejny uległy rywalkom 2:3. Dla naszych juniorek był to ostatni sprawdzian  przed walką o udział w finałach mistrzostw Europy. Po spotkaniu trener Krzyżanowski podał skład, który pojedzie do Tampere.

Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęły Słowaczki, które od pierwszych piłek objęły prowadzenie. Polki miały problem z przyjęciem bardzo trudnych zagrywek przeciwniczek, a te mogły raz za razem ustawiać skuteczny blok. Nasze reprezentantki nie miały w pierwszym secie nic do powiedzenia i przegrały wysoko 14:25.

Druga odsłona była znacznie ciekawsza. Rozpędzone Słowaczki prowadziły przez większą część seta, ale Polkom udało się dogonić rywalki. Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego po raz pierwszy objęły prowadzenie 20:19 i nie oddały go już do końca partii. Zwycięstwo 25:21 w dużej mierze było zasługą znakomicie spisującej się w ataku Zuzanny Czyżnielewskiej, która w końcówce zdobyła dla naszego zespołu kilka ważnych punktów.

Kolejny set przebiegał podobnie do dwóch poprzednich – reprezentacja Słowacji była górą przez większą jego część. Polkom udało się wyrównać na 23:23, ale  nie potrafiły postawić „kropki nad i". Po zaciętej walce na przewagi musiały uznać wyższość przeciwniczek (25:27).

W czwartej partii to polskie juniorki od początku wysforowały się na prowadzenie. Słowaczki próbowały gonić, ale nasze zawodniczki grały konsekwentnie i udało im się dowieźć zwycięstwo do końca. Duży udział miała w tym Natalia Kurnikowska, która w ważnym momencie posłała na stronę rywalek dwa asy serwisowe.

Tie-break był wyrównany, zmiana stron nastąpiła przy prowadzeniu Słowacji 8:6. Polkom nie udało się dogonić przeciwniczek i po raz kolejny musiały uznać ich wyższość. Słabszy występ zanotowała dziś rozgrywająca naszego zespołu Patrycja Polak. Jej zmienniczka – Ewelina Tobiasz pokazała się jednak z dobrej strony, co może nastrajać optymistycznie przed ważnymi meczami, jakie Polki rozegrają w następny weekend w Tampere. W trzeciej rundzie kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorek nasze reprezentantki zmierzą się z Finlandią, Holandią i Białorusią.

Polska – Słowacja 2:3
(14:25, 25:21, 25:27, 25:19, 10:15)

Skład Polek: Polak, Chojnacka, Sikorska, Śliwińska, Czyżnielewska, Łyszkiewicz, Medyńska (libero) oraz Nowakowska, Tobiasz, Grejman,. Kopaczewska i Kurnikowska.